Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Dlaczego prawidłowo dobrana odzież sportowa ma znaczenie?

Wiele osób jest zdania, że sport można uprawiać w praktycznie każdym ubraniu – nie można im odmówić racji, jednak potrafi ona dać ogromną przewagę i komfort. Nie ma znaczenia trenowanie zawodowe lub rekreacyjne, ponieważ najważniejsze, aby w trakcie wykonywania niezbędnych czynności nic nie uwierało, ani nie uciskało naszej skóry. Jednak czy to wszystkie powody, dla których warto zaopatrzyć się w specjalistyczne ubrania?

 

 

Ochrona Twojego ciała przez urazami

Niezależnie od rodzaju ćwiczeń, jakie wykonujesz, używanie nieodpowiedniego sprzętu może prowadzić do kontuzji. Jeśli chodzi o temat ubrań, może wystąpić taka sama sytuacja. Jeśli zamierzasz trenować regularnie, to koniecznie postaw na ubrania stworzone ze specjalnego materiału, który ochroni Cię przed odparzeniami, otarciami i odciskami na skórze. Nie tylko Twój komfort, ale również skóry jest niesamowicie ważny.
 

Odzież kompresyjna lub przylegająca jest najlepszym wyborem, jeśli obawiasz się o obtarcia i urazy, ponieważ ona nie zsuwa się z Twojego ciała i nie odkrywa bezbronnej skóry, którą bardzo łatwo uszkodzić. Dodatkowo zawsze dobieraj ubrania do typu uprawianego sportu, aby zwiększyć swoją efektywność i stale odczuwać należyty komfort - mówi nam ekspert z warhouse.pl. 

Termiczność i termoaktywność

To jest jedna z najważniejszych cech, które odróżniają odzież sportową od innych ubrań noszonych na co dzień. Jeśli interesujesz się sportami zimowymi lub planujesz uprawiać część z nich na świeżym powietrzy przy minusowych temperaturach – termiczność nada się idealnie. Skutecznie ochroni Cię przed chłodem, a nawet wręcz wyziębieniem organizmu, do którego może doprowadzić przebywanie na dworze w zbyt cienkich ubraniach. Wysoki poziom izolacji cieplnej, gruba struktura tkaniny i odpowiednio dobrane materiału sprawią, że będziesz mógł uprawiać swój ulubiony sport nawet bardzo mroźną zimą.

Ubrania termoaktywne są zdecydowanie innym typem odzieży, która pomaga w zachowaniu optymalnej i stałej temperatury ciała oraz odprowadza nadmiar wilgoci w postaci potu na zewnątrz. Gwarantuje to wysoki poziom wentylacji i jednocześnie dobrą izolację cieplną. Oprócz odzieży możesz także zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną, z której bardzo chętnie korzystają narciarze, rowerzyści, a nawet biegacze i chodziarze.

O wiele większa swoboda ruchów

Oprócz najwyższych osiągów i szybkiego docierania do celów – ważne jest, abyś pamiętał o swojej wygodzie i komforcie w trakcie wszystkich ćwiczeń. Brak niewygodnych szwów oraz uciskania zawsze o wiele bardziej podnosi nasze zadowolenie w trakcie treningu, a dodatkowo nie powoduje zbędnego dekoncentrowania i stałej potrzeby poprawiania ubrań. Odzież sportowa jest szyta w określony sposób mający zapewniać sportowcom rekreacyjnym i zawodowym jak największą przyjemność z każdego treningu.
 

Do tego idealnie sprawdzi się odzież kompresyjna, która dzięki odpowiedniemu przyleganiu imituje efekt masażu stymulującego przepływ krwi w kończynach. Dzięki temu Twoje ciało jest o wiele bardziej wydajne, a Ty lepiej się czujesz i masz więcej sił na dodatkowe czynności, które sobie zaplanowałeś. W badaniach nie wykazała żadnych negatywnych skutków na organizm ludzki, a dodatkowo udowodniono działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe, które jest niezbędne po ciężkich ćwiczeniach lub po wyczerpującej grze.

 

artykuł partnera serwisu