Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Dom pod biegunem - Arktyka i Antarktyka

Reklama

Arktyka i Antarktyka. Dwie Polskie Stacje Polarne. W ramach cyklu „Podróże małe i duże” zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz zdjęć i filmów z dwóch lat spędzonych pod biegunem.


Będzie to opowieść o 36-dniowym rejsie, spotkaniach z pingwinami, fokami, niedźwiedziami polarnymi i reniferami. Jak sobie radzić z niekończącymi się przez kilka miesięcy dniem i nocą polarną. Jak wygląda życie z dala od cywilizacji oraz czy pod biegunem zawsze jest biało i zimno? W jaki sposób naukowcy z Polskich Stacji Badawczych spędzają święta, Sylwestra, a także jak organizują sobie wolny czas? Na czym polega ich praca i jak się tam dostać?

O tym wszystkim opowiedzą Dagmara i Piotr Andryszczak, para krakusów, która któregoś dnia postanowiła zrobić coś niezwykłego i aplikować na wyprawę polarną. Bez żalu pożegnali się z pracą w korporacji na rzecz czegoś zupełnie nowego i oderwanego od codzienności. Jako członkowie 35. wyprawy polarnej (2012-2013) pracowali w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie na Spitsbergenie. Po powrocie i dwuletniej przerwie zostali pracownikami Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych i członkami 40. wyprawy polarnej (2015-2016). W listopadzie 2017 roku wydali książkę „Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna”.

Więcej informacji: www.dompodbiegunem.pl.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami. Będzie możliwość nabycia książek z autografem.
Więcej informacji:
www.mcdis.pl
http://www.mcdis.pl/podroze-male-duze-dom-biegunem-arktyka-antarktyka/