Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Drzewo Nowej Huty i Zielona Nowa Huta

Nowa Huta jest najbardziej zieloną częścią Krakowa. Jest to także przestrzeń do podejmowania różnorodnych inicjatyw proekologicznych, które pokazują na czym polega idea zrównoważonego miasta.
Reklama
 

Miasto, w którym dba się o ochronę środowiska, dziedzictwa kultury oraz czyste powietrze, promuje zrównoważony transport i edukację ekologiczną, chroni i tworzy tereny zielone oraz angażuje wszystkie pokolenia mieszkańców.

Fundusz Partnerstwa wraz z Towarzystwem Ratowania Kultury w Nowej Hucie zapraszają do udziału w jesiennym konkursie pt. Drzewo Nowej Huty 2017. - Celem konkursu jest wyszukanie najpiękniejszego drzewa rosnącego na terenie Nowej Huty oraz jego uhonorowanie - mówi Katarzyna Wychowaniec z Funduszu Partnerstwa. - Szukamy drzewa wyjątkowego - drzewa, które opowiada jakąś ciekawą historię - drzewa, które pobudza wyobraźnię, łączy ludzi i pokolenia. Drzewa dają nam tlen, przeciwdziałają zmianom klimatu, są ważne dla ochrony różnorodności biologicznej oraz życia miliardów ludzi i zwierząt na Ziemi - dodaje.

Konkurs jest częścią szerszej inicjatywy o Zielonej Nowej Hucie i marzeniu o zrównoważonym mieście. Wkrótce ukaże się film dokumentalny o zielonych inicjatywach i miejscach nowohuckich. Zwiastun filmu pt. "Zielona Nowa Huta - Nasze marzenie o zrównoważonym mieście" można już obejrzeć na Youtube - www.youtube.com/watch?v=bWw8_OQAJyI.

Zgłoszenia do konkursu Drzewo Nowej Huty (fotografia i opis) można nadsyłać do 30 października 2017 r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.ffp.org.pl. Wybrane przez jury drzewo zostanie ogłoszone Drzewem Nowej Huty 2017 i opatrzone, podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, pamiątkową tabliczką. Z nadesłanych prac zostanie zorganizowana wystawa fotograficzna.Więcej informacji można znaleźć także na Facebooku:
www.facebook.com/DrzewoNowejHuty.
Partnerami konkursu są: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Klub Gaja, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, Fundacja EcoTravel, Tygodnik Nowohucki „Głos”oraz Environmental Partnership Association.