Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Ekwador - w cieniu wulkanów i na plażach Galapagos

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 1 marca o godz. 19.00 na pokaz "Ekwador – w cieniu wulkanów i na plażach Galapagos" autorstwa Mariusza Jachimczuka. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie".
Reklama

To najmniejsze państwo leżące w paśmie Andów nazywane jest Ameryką Południową w pigułce. Nic dziwnego! Zwiedzając obszar mniejszy niż Polska zobaczymy ośnieżone szczyty, puszczę amazońską i niesamowite wyspy Galápagos. Ekwador to także różnorodność etniczna, kolonialne miasta i fascynujące zwyczaje. Stolica Ekwadoru – Quito – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na wspaniałe kolonialne zabytki. Poznamy je podczas uroczystości Bożego Narodzenia. Spotkamy też „wdowy po starym roku", a w sylwestra o północy zobaczymy, co stanie się ze „starym rokiem".
Nasza wspólna podróż to przede wszystkim zachwycająca przyroda – będziemy wędrować po Andach, zajrzymy do najwyższego czynnego wulkanu na świecie, Cotopaxi, oraz do urokliwej Laguny Quilatoa. Odwiedzimy też Amazonię – fascynującą przyrodniczo i nadal zamieszkaną przez rdzennych Indian.

Na koniec odwiedzimy słynny archipelag Wysp Galápagos – jeden z najważniejszych parków narodowych świata. Zobaczymy gatunki zwierząt, które zainspirowały Karola Darwina do sformułowania teorii ewolucji. Wyspy Żółwie (inna nazwa Galápagos) to nie tylko mieszkające tam endemiczne gatunki. To także przepiękne wulkaniczne krajobrazy i zaskakujące życie podwodne.

Mariusz Jachimczuk – z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Pracuje jako wydawca. Od 15 lat fotografuje i podróżuje, był na weselu w Erytrei, szukał najwyższej góry w Gabonie a jak ma kilka dni wolnych to jedzie do Gruzji. Jest miłośnikiem trekkingów zarówno tych w Beskidach jak i w dalekich Andach. Od kilku lat zafascynowany dziką przyrodą, dla niej pojechał na Galapagos. Zdjęcia z wypraw prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach.
www.FotoPodroze.pl


Fot. Mariusz Jachimczuk

Slajdy "In Mundo" w kinie Luna
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

5 października rozpoczęła się V edycja spotkań podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna! Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa wypełnia się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiadają historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie oglądamy starannie wyselekcjonowane fotografie i słuchamy pełnych emocji opowieści.

W tym sezonie wraz z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem wybitnego pisarza i podróżnika, przejedziemy Maluchem przez Azję. Odwiedzimy Polską Stację Antarktyczną. Powędrujemy przez tajemniczy Wielki Kaukaz. Monika Witkowska - zdobywczyni Korony Ziemi - opowie o wspinaczce na Broad Peak, trekkingu po lodowcu Baltoro i życiu w bazie pod K2. Wyruszymy wzdłuż Transpolarnej Magistrali Kolejowej i spotkamy współczesnych mieszkańców Syberii.

Program spotkań
Bilet wstępu na pokaz: 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet: www.kinoluna.novekino.p
oraz osobiście w kasie kina Luna
„In Mundo" to inicjatywa grupy autorów, którzy od wielu lat podróżują i fotografują przygotowując profesjonalne pokazy slajdów.

www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze