Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Etiopia - przez góry Semien i nie tylko

23 stycznia 2018 roku w ramach spotkań „Podróże małe i duże” w Niepołomicach razem z Tomaszem Nogą wybierzemy się do Afryki, w podróż po północnej Etiopii.
Reklama

Zaczniemy od zamków cesarza Fasilidesa w Gonder, potem udamy się na 6-dniowy trekking w górach Simien z wejściem w Boże Narodzenie na czwarty szczyt Afryki, Ras Dejen (Ras Dashen 4550 m n.p.m.), a następnie odwiedzimy górskie klasztory Tigraju i wykute w skałach kościoły Lalibeli. Wszystkie te urzekające miejsca dane mu było oglądać wśród gościnnych, przyjaznych ludzi i zapachu pysznej etiopskiej kawy, parzonej i podawanej z celebrą z żarzącym się kadzidłem. Na koniec Sylwester i Nowy Rok spędzimy w jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi. Chcecie się dowiedzieć gdzie?.. Po odpowiedź zapraszamy na pokaz Tomka Nogi.


Fot. Tomasz Noga

Tomasz Noga jest krakusem, absolwentem górnictwa na AGH. Zaczął wyjeżdżać w wieku 17 lat - do krajów europejskich, do azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego i do często odwiedzanej w tamtych czasach Turcji. Mimo wielu ciekawych miejsc na naszym kontynencie, posmakowanie kultur Bliskiego Wschodu, krajów arabskich czy Indii doprowadziło go do „narkotycznego” uzależnienia zwanego podróżowaniem. Już 30 lat błąka się w wolnym czasie po krajach Azji oraz Ameryki Południowej i Centralnej, wędruje w Himalajach, Andach i Karakorum, a czasem trafia do takich bajkowych miejsc, jak Galapagos czy Bhutan. Wreszcie przyszedł czas na Afrykę i po podróży do Nigerii, wyjazd do kolorowej, przepięknej przyrodniczo Etiopii ustawił ją w pierwszej piątce najbardziej fascynujących pośród wszystkich krajów odwiedzonych przez niego w ciągu trzech dziesięcioleci…

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.
Więcej informacji: www.mcdis.pl