Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Festiwal Podróżniczy TRAVENALIA 2018

Reklama

Każdego dnia odbywamy jakąś podróż – do sklepu, do pracy, odebrać dziecko z przedszkola albo na zajęcia na uczelnię. Zdarza się jednak, że wychodzimy poza nasz kanon codzienności i uciekamy w sferę marzeń, aby samochód zamienić na samolot, a ulice wielkiego miasta na góry i oceany.

 
Pomocą może się stać Festiwal Podróżniczy „TRAVENALIA” – wielkie święto Krakowskich Podróżników i nie tylko!  Festiwal odbędzie się 27 i 28 października w Krakowie, a dokładniej w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33. Jak co roku od 8 już lat festiwal będzie gościł znamienitych podróżników, wędrowców i odkrywców. Tym razem usłyszymy opowieści m.in. Szymona Kuczyńskiego czy Romualda Koperskiego. Odwiedzimy każdy kontynent, przejedziemy przez świat morzem, lądem i powietrzem.

W czasie trwania festiwalu odbędą się liczne konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. „TRAVENALIA” to impreza o charakterze otwartym i niekomercyjnym – wstęp jest wolny.

Na uczestników festiwalu czekają ekspozycje wydawnictw, oferty turystyczne, stoiska z książkami, a przede wszystkim znakomici podróżnicy, którzy z chęcią odpowiedzą na każde postawione im pytanie zarówno na scenie jak i w kuluarach. „TRAVENALIA” to impreza dla każdego – niezależnie od wieku czy wykonywanej profesji, gdzie można się przekonać, że podróżowanie nie jest wcale takie trudne, a przygoda czeka tuż za progiem.
Na wydarzenie zapraszają:

Koło Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. Ludomira Sawickiego
Portal Travelbit