Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Fjällräven Polar 2018 - Twoja podróż życia!

Ta zimowa impreza, organizowana przez Fjällräven, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników outdooru na całym świecie. W tym sezonie powraca w zmienionej formule, aby jeszcze większa liczba ludzi miała szansę na przeżycie tej niesamowitej przygody.
Reklama

Fjällräven Polar to 300 km podróż psimi zaprzęgami przez arktyczne bezdroża północnej Skandynawii. Co roku staje się udziałem 20 osób z całego świata, które nie mają żadnego doświadczenia w powożeniu psimi zaprzęgami. Zdobywając wiedzę i umiejętności pod okiem ekspertów, podróżują z Signaldalen w Norwegii do Väkkäräjärvi w Szwecji, wyposażeni w najlepszy sprzęt oraz odzież Fjällräven dostosowaną do polarnych warunków. Samodzielnie powożą sanie, dbają o swoje stado psów, przygotowują posiłki i rozbijają obozowiska. A wszystko po to, żeby przeżyć jedyną w swoim rodzaju outdorową przygodę i udowodnić, że posiadając odpowiednie przeszkolenie i sprzęt, każdy może wziąć udział w tej zimowej ekspedycji.

W 2017 roku we Fjällräven Polar wzięło udział 20 uczestników z 14 krajów z całego świata. Na wszystkich 1468 kandydatów oddano w sumie 922 000 głosów, a strona wydarzenia zarejestrowała ponad 3 miliony wejść, co daje 6% wzrost w stosunku do 2015 roku. Globalny zasięg wszystkich publikacji online wyniósł 516 000 000, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji wydarzenia.


Fjallraven Polar Aurora

Nowa struktura aplikacji na Fjällräven Polar 2018

Aplikacje do udziału we Fjällräven Polar 2018 można składać od 16 listopada 2017 roku. Na stronie internetowej wydarzenia – polar.fjallraven.com – należy podzielić się zdjęciem lub materiałem video z krótkim uzasadnieniem swojej kandydatury. Zgłoszenia przyjmowane są w oparciu o państwo zamieszkania. W tej edycji, aby dać szansę uczestnikom z mniejszych państw na udział w wydarzeniu, kraje zgrupowane są w 10 regionów. Z każdego z nich wybierane są dwie osoby – jedna przez głosy internautów, druga przez decyzję jury.

Regiony podzielone są następująco:
1. Region Wschodnie kraje nordyckie: Szwecja/Finlandia/Kraje Morza Bałtyckiego
2. Region Zachodnie kraje nordyckie: Norwegia/Dania/Islandia
3. Region Kraje Morza Śródziemnego: Francja/Włochy/Hiszpania/Portugalia/Grecja/Turcja/Cypr
4. Region Zjednoczone Królestwo i Benelux: Wielka Brytania/Irlandia/Kraje Beneluksu
5. Region Kraje niemieckojęzyczne: Niemcy/Austria/Szwajcaria
6. Region Europa Centralna: Polska/Czechy/Słowacja/Węgry/Słowenia/Chorwacja/Bośnia i Hercegowina/Serbia/Albania/Rumunia/Mołdawia/Macedonia
7. Region Azja 1: Korea/Japonia/Tajwan/Indonezja/Filipiny
8. Region Azja 2: Chiny/Tajlandia/Malezja/Wietnam/Singapur/Australia/Nowa Zelandia
9. Region Ameryka Północna: USA/Kanada
10. Region Świat: kraje niewymienione wyżej.

„W tym roku chcieliśmy zmienić platformę aplikowania do udziału w Fjällräven Polar” – mówi Andreas Cederlund, Event Menager wydarzenia – „Chcemy, aby jeszcze więcej ludzi z większej liczby państw miało możliwość wzięcia udziału w ekspedycji. Oznacza to, że część krajów, które do tej pory miały dwa gwarantowane miejsca, muszą podzielić się nimi z mniejszymi państwami, aby i te mogły wysłać swoich reprezentantów. Wierzymy, że dzięki zmianom strukturalnym i zdrowej rywalizacji między krajami w ramach jednej grupy, możemy wywołać jeszcze większe zainteresowanie wydarzeniem”.

Zgłoszenia można składać do 14 grudnia br. Osoba, która w danym regionie uzyska największą liczbę głosów, zostaje zakwalifikowana automatycznie. Drugą osobę wybiera jury, biorąc pod uwagę jakość aplikacji, a także dopasowanie do grupy (doświadczenie, wiek, płeć). Fjällräven Polar odbędzie się w dniach 9–15 kwietnia 2018. Relacje filmowe oraz zdjęcia z wydarzenia będą na bieżąco zamieszczane na profilach marki Fjällräven na Facebooku i Instagramie.


Fjallraven Polar1 fot. Oscar Lagstrom

Oficjalna strona wydarzenia:
www.polar.fjallraven.com
Profil marki na Facebooku: @Fjallraven i na Instagramie: @fjallravenofficial