Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Fjällräven zaprasza na trekking przez malownicze wzgórza Węgier

Fjällräven zaprasza Cię na trekking przez malownicze wzgórza Węgier. Zapisy na Fjällräven Vándortúra już otwarte!
Reklama

Fjällräven, szwedzki producent sprzętu i odzieży outdoorowej, już po raz piąty zaprasza do udziału w 5-dniowej imprezie trekkingowej, która odbędzie się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia 2018 roku na Węgrzech. Na miłośników pieszych wędrówek czeka 112-kilometrowa trasa wiodąca przez przepiękne, górzyste tereny Lasu Bakońskiego na północ od jeziora Balaton.

Fjällräven Vándortúra to inicjatywa, której celem jest ożywienie tradycji długich górskich wędrówek na Węgrzech. Węgierskie słowo vándortúra oznacza kilkudniową pieszą wyprawę, podczas której – podobnie jak w czasie trekkingów Fjällräven Classic w Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych i Hongkongu – uczestnicy niosą cały potrzebny ekwipunek w swoich plecakach, a noce spędzają pod namiotami (lub gołym niebem).
Fjällräven ma na celu inspirowanie ludzi do częstszego spędzania czasu pośród przyrody i czyni to m.in. za pośrednictwem takich wydarzeń jak Vándortúra. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 200 osób z różnych krajów. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania wydarzeniem. Piąta edycja zaczyna się w Vinye a kończy w Káptalantóti i po raz pierwszy odbywa się w Lesie Bakońskim oraz na wyżynnych terenach na północ od Balatonu. Przez pięć dni uczestnicy pokonają 112- kilometrów szlakami wiodącymi po malowniczych wzgórzach Węgier.

Bilety na Fjällräven Vándortúra dostępne są na stronie https://apply.vandortura2018.hu/?lang=en. Dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby przejść całą trasę, istnieje możliwość wybrania krótszego fragmentu, obejmującego 3-dniową wędrówkę.

Więcej informacji na stronie: http://vandortura2018.hu/en/
O Fjällräven
Åke Nordin założył firmę Fjällräven w 1960 roku – w piwnicy swojego domu w miejscowości Örnsköldsvik w północnej Szwecji. Dziś marka może pochwalić się globalnym zasięgiem. Jej ponadczasowe, funkcjonalne i solidne produkty outdoorowe są dostępne w ponad 30 krajach. Fjällräven oferuje odzież i akcesoria turystyczne dla mężczyzn i kobiet, a także plecaki, namioty i śpiwory. Fjällräven za swój priorytet uznaje odpowiedzialność wobec ludzi, zwierząt i natury oraz wzbudzanie i podtrzymywanie zainteresowania turystyką i aktywnością na łonie przyrody. Firma jest pomysłodawcą dwóch popularnych wydarzeń turystycznych – Fjällräven Classic i Fjällräven Polar – które z roku na rok przyciągają tysiące uczestników.