Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Follow The Wind - z wiatrem przeciw globalnemu ociepleniu

Jerrie van do Kop to pierwszy w historii kiteboarder na Kilimandżaro. Aby tego dokonać odbył 400 kilometrową podróż po Tanzanii wykorzystując jedynie siłę wiatru.
Reklama

Niezwykłą przygodę Jerriego van de Kopa można zobaczyć w filmie Follow The Wind. Jest to także pierwsza wyprawa łącząca w sobie misję charytatywną z misją sportów ekstremalnych. Cel podróży – edukacja i aktywizacja w zakresie walki z zagrożeniami globalnego ocieplenia.

Follow The Wind to podróż mająca na celu zwrócenie uwagi na skutki globalnego ocieplenia klimatu.  Przez 23 dni swojej wędrówki po Tanzanii Jerrie van de Kop zdany był wyłącznie na samego siebie i wiatr. Przemierzał wody i lądy poruszając się pojazdami napędzanymi siłą wiatru, takimi jak: blokart, kitewing, kiteboard czy landboard. Wiatr był dla niego przyjacielem, lecz czasem również przeszkodą uniemożliwiającą dalszą podróż.

- Wyjeżdżając w moją podróż po Tanzanii wiatr prowadził mnie przez najbardziej wysuszone obszary. Na własne oczy zobaczyłem skutki globalnego ocieplenia. Lód na Kilimandżaro topnieje w niesamowicie szybkim tempie. Do roku 2020 może on całkowicie zniknąć ze szczytów, a ja mogę być pierwszym i ostatnim kiteboarderem na Kilimandżaro. Dlatego Follow The Wind to misja, wyzwanie i przygoda. Chcę edukować i inspirować w zakresie podejmowania walki z obecnymi i nadchodzącymi konsekwencjami zmian klimatycznych - wyjaśnia Jerrie van de Kop.


Follow The Wind, Merrel

Follow The Wind to unikalny projekt Redbull.tv, Merrell oraz organizacji Justdiggit działającej w celu odnowy krajobrazu oraz zwalczania skutków globalnego ocieplenia. Celem projektu jest podnoszenie świadomości w zakresie globalnego ocieplenia klimatu. Podróż Jerriego van de Kopa była wędrówką po obszarach Tanzanii najbardziej dotkniętymi skutkami globalnego ocieplenia, ale jednocześnie nieustającą walką z samym sobą oraz pokonywaniem własnych słabości. Film z wyprawy Jerriego van de Kopa dostępny jest na kanale redbull.tv (https://www.redbull.tv/film/AP-1TE4AQADN2111/follow-the-wind).

Wyprawa Jerriego van de Kopa rozpoczęła się na wyspie Zanzibar, gdzie odbył 6-godzinną walkę z Oceanem Indyjskim. Pokonał on 50 kilometrów na desce kitesurfingowej, co było tylko rozgrzewką przed celem podróży. Najbardziej wymagająca była 9-dniowa wędrówka na Kilimandżaro. Bez odpowiedniego przygotowania do podróży łatwo było o porażkę. Jerrie wyposażony w akcesoria i buty Chameleon od Merrell, nie poddał się i wygrał walkę z samym sobą i swoim organizmem. 


 Follow The Wind, Merrel

Całą relację z wyprawy można obejrzeć na kanale redbull.tv

(https://www.redbull.tv/film/AP-1TE4AQADN2111/follow-the-wind).

Zapraszamy do śledzenia wyprawy na profilach kiteboardera (Facebook: @jerrievandekopkiteboarding, Instagram: @jerrievandekop), Merrell (Facebook: @MerrellPoland, Instagram: @merrellpolska) wykorzystując hasztagi #FollowTheWind, #CreateYourTrail,  #JustDiggit,  #RBTV, #merrell oraz kanałach Redbull (Facebook: @redbulltv, Instagram: @redbulltv).