Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

GETAWAY - outdoorowe pokazy filmowe

Outdoor w ciemnej sali kinowej – czy to możliwe? Oczywiście!
Reklama

Za sprawą pokazów filmowych, które odbędą się w ramach festiwalu GETAWAY, pasjonaci sportów ekstremalnych, amatorzy aktywnego trybu życia, podróżnicy i poszukiwacze przygód, będą mieli okazję przenieść się na moment w kilka spektakularnych zakątków świata oraz poznać historie niesamowitych ludzi ze świata outdooru. Filmy takie jak „Mama”, „Last Honey Hunter”, „The Great Siberian Traverse” czy „Girls4Girls” będą z pewnością przyjemnym dodatkiem do licznych, festiwalowych atrakcji. Dla wielu mogą okazać się również źródłem inspiracji dla realizowania własnych, niecodziennych projektów.

GETAWAY Festival
, pierwszy w Polsce festiwal outdoorowy, odbędzie się w dniach od 18 do 20 maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Program tego wyjątkowego wydarzenia (dostępny już wkrótce na stronie organizatora) wypełniają prelekcje i spotkania z ciekawymi osobistościami ze świata szeroko pojętego outdooru, liczne aktywności na świeżym powietrzu, atrakcje dla dzieci, targi sprzętu oraz kino festiwalowe. Poniżej przedstawiamy tylko kilka pozycji z repertuaru filmów wyświetlanych podczas GETAWAY.

Mama
Kinga Ociepka-Grzegulska to jedna z najbardziej utytułowanych kobiet w historii polskiego wspinania. Film „Mama” opowiada historię Kingi – młodej mamy, która nie rezygnuje ze swojej  pasji. Łącząc trudy treningów i macierzyństwa, powraca do niebywałej formy sportowej. Historia tytułowej Mamy porusza problem wyboru, który dotycz dziś wielu kobiet: założyć rodzinę czy realizować swoją pasję?
Rok 2017, Reżyser: Wojtek Kozakiewicz, Producent: Wojtek Kozakiewicz, Kraj: Polska

Maidentrip
Niewiarygodna historia 14-letniej Laury Dekker, która wyrusza w dwuletnią podróż w pogoni za swoim marzeniem. Młoda żeglarka przezwycięża trudności i staje się najmłodszą osobą w historii, która samodzielnie opłynęła świat dookoła.
Rok 2013, Reżyser: Jillian Schlesinger, Producent: CoPilot Pictures , Kraj: USA

Huayhuash
Huayhuash to jeden z najbardziej fenomenalnych i jednocześnie zdradzieckich masywów górskich na świecie. Film o tym samym tytule ukazuje podróż trzech rowerzystów, którzy postanowili okrążyć góry trudną i nieprzystępną trasą. Ich ambitne plany pokrzyżowała jednak bezlitosna pogoda, kontuzje oraz wymachujący bronią miejscowi. W związku z tym nie jest to historia sukcesu, a opowieść o pięknej przygodzie i przyjaźni, która pokazuje, że niejednokrotnie od celu, ważniejsza jest droga.
Rok 2014, Reżyser: Joey Schusler, Producent: Joey Schusler, Kraj: Peru

Girls4Girls
Film opowiadający historię czwórki dziewczyn, z czterech różnych krajów, których pasją jest slackline. Realizując swój projekt Girls4Girls pragną ukazać nieograniczone możliwości rozwoju kobiet w sportach ekstremalnych oraz styl życia jaki wiąże się z takim wyborem. Nie skupiając się na podziałach damsko-męskich film ma zachęcić inne kobiety do spróbowania swoich sił w slackline.
Rok 2014, Reżyser: Wojtek Kozakiewicz, Producent: Wojtek Kozakiewicz

The Great Siberian Traverse

10 000 kilometrów wzdłuż trasy kolei Transsyberyjskiej to podróż jakiej podjęli się narciarze freeridowi Ingrid Backstrom, Callum Pettit i Nick Martini, w poszukiwaniu korzeni narciarstwa i głębokich puchów Syberii. Film „The Great Siberian Traverse” w pięknych ujęciach pokazuje wyczynowe narciarstwo w wyjątkowo spektakularnych lokalizacjach oraz zwariowane środowisko najlepszych freeriderów na świecie.
Rok 2015, Reżyser: Leo Hoorn, Producent: Sherpas Cinema, Kraj: Kanada

Dodo’s Delight
Film przedstawiający w lekki i dowcipny sposób, niesłychaną podróż Seana Villanueva, braci Nico i Oliviera Favresse oraz Bena Ditto. Ci świetni wspinacze żeglują po morzach okalających Grenlandię i Ziemię Baffina w poszukiwaniu najwyższych ścian skalnych, na których prowadzą trudne technicznie i śmiałe, nowe drogi wspinaczkowe. Przy tym świetnie się bawią i tworzą muzykę, obojętni na minusowe temperatury, rozbujane morza i spadające kamienie.
Rok 2016, Reżyser: Sean Villanueva-O’Driscoll, Josh Lowell, Nick Rosen, Peter Mortimer, Producent: Zachary Barr / Reel Rock, Kraj: USA
Pełna lista filmów oraz więcej informacji o programie GETAWAY znajduje się na stronie festiwalu oraz facebookowym funpage'u:

www.getawayfestival.pl