Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Górskie testy plecaka CAMP M5

Plecak górski CAMP M5 został stworzony głównie z myślą o alpejskim wspinaniu, ale dzięki swojej uniwersalności, świetnie sprawdzi się podczas uprawiania innych sportów outdoorowych, gdzie niezbędny nam jest plecak o nieco większej pojemności.
Do jego wnętrza możemy dostać się na dwa sposoby – głównym otworem pod klapą lub „tylnym wejściem”, usytuowanym na plecach i zapinanym na zamek błyskawiczny. Pętle boczne służą do przymocowania do naszego plecaka nart, liny, karimaty czy kijków trekkingowych. Po zdemontowaniu aluminiowego stelaża, nasz plecak możemy zwinąć w niewielki pakunek.


Testy plecaka CAMP M5 w kaukaskiej dolinie Bezingi. Fot. P.Strzelecki

Na froncie plecaka znajduje się obszerna kieszeń ze wstawkami stretch’owymi, która zapewni nam szybki dostęp do podręcznych przedmiotów i dobrze sprawdzi się do schowania np.  przewodnika, ale także większych przedmiotów tj. łopaty lawinowej i sondy.  CAMP M5 wyposażony jest w wygodny pas biodrowy oraz pasek piersiowy, które umożliwiają dobre dopasowanie plecaka do ciała. Kask oraz czekany możemy przytroczyć na zewnątrz, wykorzystując specjalnie do tego zaprojektowane mocowania. Na pasach ramiennych i biodrowych znajdują się użyteczne kieszonki na telefon, okulary czy inne drobiazgi. W klapie znajdują się dwie kieszenie – dość obszerna zewnętrzna i mniejsza - wewnętrzna. Jedyną niepokojącą cechą CAMP’a  jest delikatny materiał z którego jest wykonany, ale niestety: „coś za coś”. Kosztem cienkiego i delikatnego materiału otrzymujemy niską masę plecaka. Plecak CAMP M5 spakowany na kilkudniowe wspinanie. W środku m. in. śpiwór 700 g puchu, płachta biwakowa, jedzenie na tydzień, część sprzętu wspinaczkowego, raki, ubranie i wyposażenie do wspinania. Na zewnątrz plecaka: buty górskie, 2 czekany, kask, lina 60m, karimata.  Fot. Autor

Plecak mogę polecić osobom, które potrzebują lekkiego narzędzia do transportu większej ilości bagażu. Osobiście używam go w skałki, a także do wielodniowych wypadów –zarówno wspinaczkowych, jak i turystycznych.

Zalety:

+ Niska cena
+ Stosunkowo niska masa
+ Możliwość przytroczenia dużej ilości przedmiotów
+ Dobre dopasowanie do ciała oraz wygoda
Masa: 1230 g (ze stelażem)
Pojemność: 50 l


 
Autor podczas kilkudniowej wspinaczki z plecakiem CAMP M5. Fot. J.Kaim

tekst: Piotr SułowskiZOBACZ PRODUKTY