Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

HOKA ONE ONE - najszybsze klapki świata już w Polsce!

Wraz ze startem bieżącego sezonu Hoka One One - znana z innowacyjnego obuwia dla biegaczy - wprowadziła do swojej kolekcji… klapki.
Reklama

Konkretniej mówiąc, chodzi o model Ora Recovery Slide, polecany miłośnikom biegania jako źródło komfortu dla stóp po długim i wyczerpującym biegu. Sprawdzą się one również jako alternatywa dla tradycyjnych klapek czy nawet japonek i sandałów, gdy potrzebujemy sprawnie przemieścić się w terenie, a nie chcemy zakładać na stopę cięższego, zakrywającego ją obuwia. Na czym polega ich fenomen…?Podeszwa Ora Recovery Slide do złudzenia przypomina tę z flagowych modeli obuwia Hoka One One, takich jak Clifton 4, Speedgoat 2 czy Challenger ATR 4. Konstrukcja klapek zapewnia stopom unikalny efekt podparcia, co możliwe jest dzięki zastosowaniu niewielkiej różnicy (drop 6 mm) w tzw. kołysce, pomiędzy piętą a palcami. Podczas chodu stopa jest gładko przetaczana, dzięki czemu wydaje nam się, iż klapki same nas niosą. Gruba warstwa pianki EVA zapewnia nie tylko wysoki poziom amortyzacji, ale wręcz sprawia wrażenie przemieszczania się na poduszkach. Gruby pasek w górnej części świetnie stabilizuje stopę, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.
Warto podkreślić niezwykle uniwersalny charakter modelu Ora Recovery Slide. Zda on egzamin nie tylko po zawodach biegowych, ale i po innych aktywnościach, gdy stopa domaga się komfortu i odpoczynku. Dwuwarstwowa, niezabudowana konstrukcja klapek ułatwia świetne oddychanie i nie powoduje zapocenia stopy. Z racji tego, iż zastosowane materiały są wodoodporne z powodzeniem można zabrać je w miejsce, gdzie obcujemy z wodą. Basen z prysznicem, nadmorska, piaszczysta plaża, trawiasty brzeg jeziora - wszędzie tam Ora Recovery Slide jest optymalnym wyborem. Ponadto, świetnie się w nich skacze, chodzi po nierównym, umiarkowanie wymagającym terenie, a nawet…biega. Określenie „najszybsze klapki świata” nie jest na wyrost i wydaje się, że kwestią czasu jest, gdy ktoś zorganizuje w nich zawody biegowe!

Klapki Ora Recovery Slide dostępne są zarówno w wydaniu męskim, jak i damskim; w ramach europejskiej kolekcji obejmują łącznie trzy wersje kolorystyczne. Polsce na chwilę obecną są dostępne w sieci Sklep Biegacza - w sklepach stacjonarnych w Warszawa Powiśle oraz w Gdańsku - oraz w sklepie Dot Sport w Krakowie. 
O producencie
HOKA ONE ONE
jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. W ich gronie stanowi ona jedną z najszybciej rosnących sprzedażowo marek na świecie. Ceniona jest jednak również wśród amatorów, dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Znakiem charakterystycznym obuwia jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień amortyzacji. Inne, typowe dla Hoka One One cechy to łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta, minimalna waga oraz bogata kolorystyka. Brand powstał we Francji w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija kolejne rynki. Z sezonu na sezon producent sukcesywnie udoskonala najbardziej popularne modele, jak również wprowadza nowe propozycje. Na chwilę obecną najważniejsze modele to trailowy Speedgoat 2, miejski Clifton 4 oraz łączący cechy obu z nich Challenger ATR 4. Od wiosny 2016 roku Hoka One One dostępna jest w Polsce, a jej wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest krakowska firma Raven.

Więcej informacji na http://www.hokaoneone.eu. 

O dystrybutorze
RAVEN
- powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor  i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej czy lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem 15 uznanych i stale rosnących sprzedażowo brandów, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów B2B, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Zarówno w przypadku Rocklanda, jak i Tevy czy Kamika, Raven jest wyłącznym dystrybutorem na 10 rynkach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, na Słowacji czy na Węgrzech.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.