Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Islandia - samotnie przez wyspę ognia. Pokaz slajdów w kinie Luna

Reklama

Zapraszamy w czwartek, 11 października o godz. 19.00 na pokaz slajdów "Islandia - samotnie przez wyspę ognia" autorstwa Łukasza Supergana. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie".


Celem wyprawy było przejście Islandii ze wschodu na zachód, między skrajnymi punktami geograficznymi: przylądkami Gerpir i Bjargtangar. Po drodze  – kilka tygodni marszu przez islandzki interior, głębokie wnętrze wyspy, surowe i pozbawione szlaków. Wulkaniczne pustkowia, przedpola lodowców, pokonywanie rwących, lodowcowych rzek oraz zmaganie z pogodą. Nawigację utrudniały niespodziewane wylewy rzek oraz pola lawy. Tego trudnego wyzwania, liczącego niemal 1000 kilometrów, Łukasz podjął się samotnie, wybierając najdłuższy możliwy kierunek marszu przez wyspę. Posługując się mapami i kompasem, starając się poznać Islandię odjej dzikiej i mało odwiedzanej strony, wędrował ścieżkami i bezdrożami przez środek kraju, by ostatecznie ukończyć wędrówkę we Fiordach Zachodnich Islandii.

Łukasz Supergan
to specjalista od wypraw długodystansowych. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela,dwukrotnie przeszedł Łuk Karpat (jako pierwszy samotnie), przemierzył całość Alp, Pirenejów i irańskie góry Zagros, Izrael i Terytoria Palestyńskie, a także Islandię. Ambasador Olympusa, autor książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów".
Slajdy "In Mundo" w kinie Luna

Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

4 października ruszyła się VI edycja spotkań podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna! Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa wypełnia się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiadają historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie oglądamy starannie wyselekcjonowane fotografie i słuchamy pełnych emocji opowieści.
Program spotkań
Bilet wstępu na pokaz: 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet: http://www.kinoluna.pl/filmy/islandia-samotnie-przez-wyspe-ognia
oraz osobiście w kasie kina Luna
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze