Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak kupić buty trekkingowe w sklepie internetowym?

Zakupy w sklepach internetowych sklepach gorskich  są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wygodnie, bez wychodzenia z domu, w dogodnej dla nas chwili, mamy możliwość przejrzenia bogatej oferty wielu sklepów i wybranie tej najkorzystniejszej dla nas. Buty trekkingowe są jednym z najczęściej kupowanych elementów sprzetu outdoorowego. Jak kupić dobrze buty trekkingowe i mieć pewność że właściwie dobraliśmy rozmiar? Odpowiadamy w naszym poradniku.
 
Fot: ceneria.pl

Dlaczego warto kupowac buty trekkingowe w sklepach internetowych?

Bardzo ważną kwestią jest tutaj cena – produkty kupowane przez internet są zazwyczaj tańsze niż te dostępne w sklepie stacjonarnym. Promocje, oferty dnia, specjalne rabaty dla stałych klientów, przeceny na koniec sezonu… ten sam produkt w różnych miejscach może mieć inne ceny, żeby więc nie przepłacać, dlatego warto korzystać Ceneria.pl. Jeżeli masz w planach zakup butów trekkingowych, ale wciąż towarzyszą Ci pewne obawy, bo do tej pory wszelkiego rodzaju buty kupowałeś tylko w sklepach stacjonarnych, skorzystaj z naszych wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model butów trekkingowych przez internet. Bardzo szeroki wybór butów trekkingowych różnych typów, wielu cenionych za jakość marek, znajdziesz w outdoorowej porównywarce cen Ceneria.pl. Wystrczy wymienić te z najbogatrzą ofertą: SalomonAku, Zamberlan, La Sportiva, Meindl, Salewa czy Merrell.

Kluczowe to ustalenie własciwego rozmiaru buta

Jeśli ustaliłeś już, jakich butów trekkingowych potrzebujesz, wybrałeś producenta i konkretny model, przychodzi pora na dobranie odpowiedniego rozmiaru. Należy pamiętać o tym, że rozmiarówka różnych marek butów może się miedzy sobą różnić. Jeśli kupujemy buty trekkingowe marki, którą znamy i w której butach chodziliśmy, raczej nie powinno być z tym problemu i właściwie w ciemno możemy wybrać ten sam numer buta. Jeśli wybraliśmy model innej marki, możemy zmierzyć długość wkładki wewnętrznej butów trekkingowych, które nosiliśmy do tej pory i sprawdzić w tabeli rozmiarów dla danego producenta, jakiemu rozmiarowi odpowiada długość tej wkładki. Inną opcją jest przymierzenie danego modelu butów w sklepie stacjonarnym a następnie kupienie ich w sklepie internetowym. W większych sklepach stacjonarnych, często dostępne są miarki, w które możemy włożyć stopę i dokładnie zmierzyć jej długość. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości – wtedy, przed zakupami w sieci należy bardzo dokładnie zmierzyć długość swojej stopy w domowych warunkach. Dobierając rozmiar buta, należy pamiętać również o tym, ze stopa zmienia swoją objętość w ciągu dnia, dlatego pomiaru najlepiej dokonywać w godzinach popołudniowych, a nawet wieczornych, gdy nogi są bardziej opuchnięte.
 
Fot: ceneria.pl

Jak zmierzyć długość stopy?

  • Długość stopy mierzymy, odrysowując ją na kartce papieru i mierząc jej całkowitą długość od dużego palca po koniec pięty. Stopa powinna dobrze przylegać do kartki. Na podstawie tego samego rysunku możemy zmierzyć również jej szerokość.
  • W ten sam sposób sprawdzamy długość i szerokość drugiej stopy. Rzadko kiedy prawa i lewa stopa są identyczne, więc wybieramy tę o rozmiarze większym.
  • Wkładka powinna być dłuższa od stopy o ok. 0,3 - 0,5 cm.
  • Sprawdzamy długość wkładki z tabelą rozmiarów podaną na stronie producenta obuwia i na tej podstawie dobieramy odpowiedni rozmiar buta.
Jeśli jednak ciągle nie mamy pewności, czy będzie to odpowiedni rozmiar, zawsze możemy zadzwonić i poprosić sprzedawcę ze sklepu internetowego o zmierzenie długości i szerokości wkładki interesującego nas modelu obuwia.

Pamiętajmy także o tym, że każdy typ obuwia posiada nieco inną specyfikę. Buty trekkingowe zakładamy zazwyczaj na grubszą skarpetę ( albo nawet dwie) i biorąc to pod uwagę, dobierając rozmiar, lepiej zostawić sobie trochę więcej luzu w bucie.

I najważniejsze: zgodnie z prawem robiąc zakupy w internecie, masz prawo do zwrotu towaru lub wymiany w ciagu 14 dni. Należy tylko pamiętać, by zwracać towar nie noszący śladów użytkowania. Przepisy regulujące te kwestie znajdziesz na stronie każdego sklepu internetowego. 

Zajrzyj zatem bez obaw do działu
Buty trekkingowe  i znajdź w najlepszej cenie idealne dla siebie buty.
Udanych zakupów!


tekst: zespół Ceneria.pl
 
 
 


ZOBACZ PRODUKTY