Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jak podróżować kamperem z dzieckiem ? praktyczne wskazówki

Jak podróżować kamperem z maluchami? Jakie meble powinny trafić do wnętrza? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

 

Dlaczego warto podróżować kamperem?

 

Skąd tak wielka popularność wyjazdów kamperem? Przede wszystkim własny pojazd turystyczny zapewnia olbrzymią swobodę i pozwala dopasować tempo i formę wycieczki do indywidualnych potrzeb całej rodziny. Można zrobić postój, zmienić trasę, a nawet niekiedy zatrzymać się na nocleg poza wyznaczonymi miejscami, bez straty na komforcie wypoczynku – własny dom na kółkach daje bowiem pełną wygodę w każdych okolicznościach.

Do kampera można zabrać ze sobą znacznie więcej bagażu niż podczas podróży pociągiem czy samolotem. W czasie wypraw z małymi dziećmi miewa to kluczowe znaczenie, gdyż ułatwia zapakowanie wszystkich potrzebnych sprzętów, w tym wózka, ubranek, dodatkowych produktów spożywczych. Co więcej wszystkie posiłki da się bez trudu przyrządzić we własnej kuchni, w prywatnych naczyniach – to komfort, ale też higiena i bezpieczeństwo wszystkich członków rodziny.

 

Wyposażenie do kampera – jak podróżować z dziećmi?

 

O czym pamiętać, gdy planuje się wakacyjny wyjazd kamperem z dziećmi? Trzeba zadbać o właściwe sprzęty, jak choćby wyposażenie kampera od InterCamp.

Podstawą są oczywiście wygodne łóżka. W tylnej części pojazdu występuje najczęściej duża przestrzeń do spania, która pomieści rodziców z dziećmi. Natomiast rozkładane łóżka górne warto wyposażyć w dodatkowe siatki zabezpieczające i wygodne drabinki. Co więcej można zdecydować się również na przenośne łóżeczka wolnostojące, by mieć pewność, że młodsi pasażerowie nie zrobią sobie krzywdy podczas nocnego wypoczynku.

Przydatną opcją dla rodziców podróżujących z dziećmi bywa obrotowy fotel przedni dla pasażera. Dzięki niemu jeden z opiekunów może jechać tyłem do kierunku jazdy, by mieć na oku pociechy, którym wiele pomysłów może przyjść do głowy podczas dłuższych wyjazdów.

Równie ważna kwestią są praktyczne akcesoria, jak choćby rolety na oknach bocznych, wspomagane przez maty termiczne do rozkładania na szybach w kabinie – przydają się do regulowania temperatury we wnętrzu. Nie zapominajmy o zamontowaniu wydajnego ogrzewania – zwłaszcza gdy pragnie się podróżować przez cały rok.

Przy dłuższych dystansach warto pomyśleć o atrakcjach dla najmłodszych. Przydaje się choćby tablet, ale też głośniki i radio – pomoże to uprzyjemnić czas dorosłym i dzieciom.

 

Podróżowanie kamperem a foteliki i miejsce do spania dla dzieci

 

Podczas wyjazdów kamperem trzeba oczywiście stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że zarówno dzieci, jak i dorośli zgodnie z przepisami nie mogą spać w trakcie jazdy.

A jak wygląda kwestia fotelików? Należy je stosować tak, jak zaleca producent. Pod tym względem wytyczne nie różnią się od samochodów osobowych. Foteliki dla niemowląt i młodszych dzieci (grupy 0, 0+, 0/1) należy montować tyłem do kierunku jazdy, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo małego podróżnika. Jeśli dziecko jedzie na przednim fotelu, trzeba pamiętać o wyłączeniu poduszki powietrznej, a przy fotelach obrotowych – nie należy odwracać całego fotela.

Foteliki z grupy 1 montuje się przodem do kierunku jazdy, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo, a przy tym przynosi maluchowi lepszy ogląd sytuacji niż w przypadku jazdy tyłem i wpatrywania się choćby w kanapę lub ścianę toalety. Również takie foteliki nie powinny być odwracane tyłem na fotelach obrotowych.

Warto dobrze rozmieścić wszystkie elementy i zadbać o pełen komfort i funkcjonalność przestrzeni. Pamiętajmy bowiem o tym, że nawet wnętrze kampera da się zaaranżować tak, jak modne pomieszczenia domowe, zgodnie z zasadami zaprezentowanymi choćby na: kreatordom.com.pl.

 

Bezpieczeństwo i komfort dzieci podczas wakacyjnych wypraw kamperowych

 

Kampery pozwalają na wygodne podróżowanie i stanowią funkcjonalne wnętrze dla całej rodziny. Wystarczy tylko dobrze zaplanować pojazd i wprowadzić do niego odpowiednie wyposażenie, by każda mała i duża podróż minęła w przyjemnej atmosferze, dostarczając wspaniałych wrażeń.