Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jaki plecak do 30 l w góry?

Początkujący turyści planujący zaopatrzenie swojego turystycznego zestawu często zadają sobie pytanie jaki plecak będzie odpowiedni do krótszych i dłuższych, całodniowych wypraw. Oferta sklepów turystycznych jest tak obszerna, że trudno się w tym samemu zorientować dlatego podpowiemy jak prawidłowo dobrać odpowiedni plecak podczas wyprawy w góry. 

 

  

Jak dobrać pojemność plecaka podczas krótkiej wyprawy w góry? 

Planując wybrać się na górską przygodę, potrzebny jest idealnie przeznaczony do tego plecaka. Dobry plecak w góry 30l powinien być lekki, wygodny i wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje, aby wyprawa była jak najbardziej przyjemna i udana. Przed wyborem odpowiedniej pojemności plecaka warto zwrócić uwagę na kilka czynników.  Z odpowiednim plecakiem górskim można z łatwością zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty, a jednocześnie mieć wystarczająco dużo miejsca na przekąski i pamiątki, dlatego warto określić jak długo będziemy podróżować oraz do jakich aktywności będziemy wykorzystywać dany plecak. Na krótką jedno lub dwudniową wyprawę w zupełności wystarczy plecak w góry 30l.  

Mały plecak w góry 

Wybierając się na krótką wyprawę nie należy obciążać się dużym i obszernym bagażem. Mały plecak w góry 30l w zupełności wystarczy. Główną zaletą takiego rozwiązania jest przystosowanie plecaka do tego rodzaju wyprawy. Mały plecak górski nadal jest plecakiem górskim, więc posiada wszystkie niezbędne funkcje.  Plecak 30l będzie wyposażony w stelaż, niezbędne klamry oraz oddychający system nośny, a jego niewielki gabaryt idealnie sprawdzi się także dla kobiet.  

Propozycje plecaków 30l 

Na rynku turystycznym wybór plecaków przystosowanych do górskich wypraw jest ogromny, dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji, które ze względu na swoją funkcjonalność powinny usatysfakcjonować nawet tych najbardziej niezdecydowanych.   

Air Zone marki Low Alpine 30 to niezwykle uniwersalny  plecak przystosowany do krótkiej wyprawy w góry o pojemności 30 litrów. Posiada on  wszystkie cechy, które pozwolą Ci bezpiecznie i przyjemnie spędzić czas w górach. Sprawdzi się zarówno podczas okazjonalnego trekkingu, jak i wymagających górskich wypraw. Plecak został wykonany z wytrzymałego i lekkiego nylonu. Posiada dwie osobne komory - główną ładowaną od góry oraz drugą - dolną. Dużą zaletą jest możliwość połączenia obu komor ze sobą.  Autorski system nośny AirZone+® zadba o wygodę podczas wędrówki. Wysokiej jakości pas biodrowy skutecznie odciąży plecy podczas długich wędrówek. Wewnętrzny stelaż został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić równomierne rozłożenie ciężaru. 


Kolejną propozycją jest plecak Campus Arizona 30. Ten prosty, a zarazem bardzo ładny plecak oferuje mnóstwo miejsca na ekwipunek przystosowany na jedno- czy dwu dniową wycieczkę. Wyprodukowany został  z odpornego na rozdarcia poliestru. Wytrzyma wiele lat intensywnego użytkowania i nie zawiedzie nawet podczas najtrudniejszej wyprawy.  By wygodnie i bezpiecznie wędrować, plecak wyposażony został w wygodny pas biodrowy oraz regulowany i elastyczny pas piersiowy z gwizdkiem bezpieczeństwa. Posiada również szereg wygodnych i dobrze przemyślanych kieszeni, w których z powodzeniem zmieszczą się niezbędne drobiazgi. 

 

Campus Arizona 30

 

 

W sklepie AktywnyTurysta.pl  znajduje się wiele plecaków o pojemności 30l, które doskonale sprawdzą się podczas małych i dłuższych zmagań. Wybierz plecak na wycieczkę w góry, najbardziej odpowiadający Twoim preferencjom. W razie wątpliwości napisz do nas, a my pomożemy Ci dokonać prawidłowego wyboru. 

 

artykuł partnera serwisu