Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Jaki plecak na jeden dzień w góry?

Każdy turysta posiada w swoim domowym zaciszu plecak odpowiedni na wyprawę w góry. Duża wyprawa wymaga prawidłowo dobranego bagażu. Dobry plecak to taki, w którego zmieści się cały potrzebny ekwipunek, ale nadal będzie on wygodny i niekrępujący ruchy podczas wędrówki. Jaki więc powinien być plecak na jednodniową wyprawę? Jakie są różnice między bagażem na dłuższą podróż, a wędrówką na jeden dzień? Jaki plecak w góry na jeden dzień będzie najlepszy? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

 Odpowiednia wielkość przygotowanego na jednodniową wyprawę plecaka to 20-40l

Pojemność plecaka odpowiedniego na jednodniową wyprawę

Szukając odpowiedniego plecaka na jednodniową wyprawę w góry należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego pojemność. Spakowany nawet na jeden dzień plecak nie powinien być zbyt duży, ale również jego wielkość nie powinna być minimalistycznych gabarytów. Odpowiednia wielkość przygotowanego na jednodniową wyprawę plecaka to 20-40l. Wielkość takiego ekwipunku umożliwia spakowanie wszystkich, niezbędnych na wyprawę rzeczy nie obciążając jednocześnie pleców. Wybierając plecak o pojemności 20-40l możemy mieć pewność, że w swoim wnętrzu pomieści dodatkową, niezbędną przy zmianie pogody odzież, czy dodatkową wodę lub przekąski. 

Jaki plecak na jednodniowe wycieczki w góry?

 Plecak górski o niewielkiej pojemności nawet 20-40l powinien posiadać wszelkie udogodnienia typowego górskiego bagażu. Pamiętaj by zwrócić uwagę na system nośny, który powinien być dopasowany pod Twój wzrost oraz sylwetkę. To właśnie on zapewni ci wygodę i bezpieczeństwo przez cały czas podróży. W przypadku mniejszych plecaków mogących pomieścić mniej rzeczy, systemy te nie są tak skomplikowane jak w plecakach większych. Mimo to zwróć uwagę na pas biodrowy, czy regulowane szelki. Ważne również okazać się mogą systemy wentylacyjne znajdujące się na wyprofilowanych plecach plecaka. W małych plecakach turystycznych odpowiedzialna za wentylację jest siatka oddzielająca plecy użytkownika od stelaża. Dzięki dobrej termoregulacji nie będziesz odczuwał nieprzyjemnego chłodu na plecach spowodowanego gromadzącym się w tym miejscu potem. 

 

Ważny element małego plecaka

 Istotnym elementem na który warto zwrócić uwagę przy wyborze małego plecaka jest ilość znajdujących się w nim kieszonek. Wygodny rozstaw dużej ilości przegródek zapewnia wygodne przetrzymywanie ważnych akcesoriów. Pomyśl o łatwej dostępności do dokumentów, czy leków. Duża ilość kieszonek ułatwi jego zagospodarowanie. Ogromnym ułatwieniem mogą okazać się również specjalne przegródki przeznaczone do przechowywania napojów bez konieczności otwierania całego plecaka. Takie rozwiązanie może okazać się zbawienne przy bardzo intensywnej trasie. Ważnym elementem małego plecaka, na który powinno się zwrócić uwagę są wygodne do otwierania zamki i sprzączki. Bez względu na pogodę w jakiej się znajdziesz łatwość otwierania każdej z przegródek powinna być priorytetowa.

Plecak na jednodniową wyprawę idealny dla kobiet

Mimo stosunkowo małej pojemności, plecak na jednodniową wyprawę powinien być przede wszystkim wygodny. Duże znaczenie ma to przede wszystkim wśród damskiej części klientów. Kobiety ze względu na anatomicznie mniejszą budowę ciała powinny zwrócić szczególną uwagę na to, czy ich bagaż nie krępuje ruchów podczas całodziennej wędrówki. 

 

Bez względu na to czy planujesz lekką jednodniową wędrówkę, czy nocną wymagającą wycieczkę, posiadanie plecaka jest rzeczą niezbędną. W sklepie Aktywnyturysta.pl znajdziesz plecak górski na 1 dzień wraz ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami do wygodnej i przyjemnej podróży.