Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Klasyczny sposób na przetrwanie deszczowej jesieni

Historia wytrzymałych butów z gumowym otokiem sięga ponad 100 lat. Charakterystyczna konstrukcja powstała z myślą o poruszaniu się po mokrej leśnej ściółce i w podmokłym terenie.
Reklama
 

Oryginalne gumowe wykończenie ochraniało stopy przed wodą, a skórzana cholewka zapewniała wygodę nawet podczas całodniowych wypraw.

Paradoksalnie te, w zamyśle, użytkowe „podmiejskie” buty, w ostatnich latach szturmem zdobyły także ulice metropolii na całym świecie. Dlaczego? Buty z klasycznych materiałów nie tylko pasują do codziennych stylizacji, ale też doskonale sprawdzają się przy zmiennej pogodzie jesienią, zimą i wczesną wiosną. Co więcej, przeprowadzka z puszczy do miasta nadała tym wszechstronnym butom nowy, miejski sznyt.

 


Jednym z wiodących producentów tego typu obuwia jest kanadyjska marka Kamik. W kolekcji Heritage 1898 znalazło się kilka modeli nawiązujących do stylu butów sprawdzonych przez wiele pokoleń. Męski model Yukon5 to doskonały przykład klasycznego „duck boota”. Skórzana, sznurowana cholewka ma zapewniać wygodę i odpowiednie dopasowanie, a oddychające materiały i gumowy otok dbać o to, by stopa pozostała sucha przez cały dzień. Ten uniwersalny but sprawdzi się bez względu na to, czy wybierasz się na poranny spacer z psem, czy musisz akurat załatwić szereg pilnych służbowych spraw mimo marznącego deszczu.

Damski model Sienna to z kolei doskonały przykład połączenia najbardziej charakterystycznych elementów klasycznej konstrukcji z ponadczasowym stylem. Tweedowy panel nadaje butom wyjątkowy casualowy charakter, dzięki czemu Sienna sprawdza się zarówno w codziennej stylizacji do pracy, jak i podczas jesiennego spaceru po parku. Pikowane wykończenie cholewki, trwały otok, skórzane elementy oraz zapewniający termoizolację materiał 3MTM ThinsulateTM sprawiają, że jest to doskonały but na zimniejsze dni.

Kamik Yukon5 i Sienna doskonale wpasowują się w miejski styl życia. Praktyczna konstrukcja i klasyczna stylistyka to niezwykle udana kombinacja, która pomoże przetrwać nadchodzące chłodniejsze miesiące.
Więcej informacji na stronie:

www.kamik.com