Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Koszulka Shirt l/s crew neck Evolution Light - ODLO

Podczas tegorocznego pobytu w Ameryce Południowej koszulkę Evolution Light najczęściej używałem we wschodnich rejonach Andów oraz w selwie amazońskiej w rejonie rzeki Madre de Dios.

Kordyliera Wschodnia Andów Peruwiańskich a w szczególności wschodnie stoki opadające w kierunku amazonii są dużo bardziej wilgotne niż Andy zachodnie. Jeszcze bardziej dotyczy to lasu tropikalnego, gdzie nawet kiedy nie pada wilgotnośc nie spada poniżej 90%. W takich warunkach koszulka Evolution Light okazała się bardzo dobrym wyborem ze względu na świetną termoregulację, lekkośc gwarantującą swobodę ruchu oraz inne cechy, które opiszę po kolei.

Noszenie i użytkowanie:

Koszulka jest bardzo wygodna, elastyczna i dobrze dopasowuje się do ciała. Gwarantuje dużą swobodę ruchu i chroni przed częstym w dżungli zaczepianiem o wszelkiego rodzaju zarośla, ciernie i inne przeszkody. Koszulka długo pozostaje "świeża". Dzięki działaniu włókien "effect by ODLO" - brak nieprzyjemnego zapachu potu, co było równie ważne w warunkach wysokich temperatur i dużej wilgotności.

Właściwości termoizolacyjne i transport wilgoci:


Koszulka zapewniała komfort termiczny zarówno podczas nieco chłodniejszych poranków czy wieczorów w dżungli jak i podczas wędrówek zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Kolejną zaletą jest świetne odprowadzanie nadmiaru wilgoci. W miejscu gdzie wilgotne było właściwie wszystko koszulka błyskawicznie wysychała czy to po tropikalnej ulewie czy kilkugodzinnej wędrówce po lesie.

Mocne strony (które zaobserwowałem w tych konkretnych warunkach):

- świetne dopasowanie gwarantujące swobodę ruchu – efekt "second skin"
- bardzo dobry transport wilgoci i szybkie wysychanie
- komfort termiczny w dużym zakresie temperaturtekst: Jarek Łączka
www.odkryte.plZOBACZ PRODUKTY