Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Małe kraje wielką gratką dla turystów

Nie sama wielkość kraju się liczy ale to, co ma on do zaoferowania turystom. Wiele małych państw każdego roku jest obleganych przez ludzi z całego świata, a idą za tym naprawdę różne względy. Niektóre z nich mają na swoim terenie istotne ze światowego punktu widzenia zabytki kultury. Inne natomiast zachwycają swoim położeniem, ukształtowaniem terenu oraz niezwykłą przyrodą. Które małe kraje warto obrać na kierunek swojej podróży?

 

San Marino - co kraj ten ma do zaoferowania turystom?

San Marino jest niewielkim państwem, którego liczba mieszkańców wynosi mniej więcej 31 tysięcy. Samo państwo jest zatem znacznie mniej zaludnione, niż niektóre miasta na terenie Polski. Niemniej jednak cieszy się ono ogromną popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają je w liczbie około 4 mln rocznie. Duży wpływ mają na to sąsiadujące Włochy. Niektórzy turyści przebywający tam starają się wybrać do San Marino chociaż na jednodniową wycieczkę. Zachęcają do tego chociażby ceny, zdecydowanie niższe niż we Włoszech.

Stary rynek San Marino jest stosunkowo niewielki, można zwiedzać go nie posiadając mapy. Po drodze mija się wiele zabytków i pięknych budynków. Jednak największe wrażenie na większości osób robią punkty widokowe i krajobraz, który się z nich rozciąga. Tutaj znajdziesz więcej powodów dla których warto odwiedzić San Marino.

Lazurowe wybrzeże i Monako

Warto udać się również na Lazurowe Wybrzeże i odwiedzić Monako. To księstwo ma jedynie 1,95 km kw. To jednak nie przeszkadza w tym, aby znaleźć na jego terenie najsłynniejsze kasyno na świecie. Na starym mieście można odwiedzić natomiast zabytkowy pałac książęcy oraz muzeum oceanograficzne, które jest bardzo popularne wśród turystów. Wielu turystów przybywa do tego państwa ze względu na wyścig Grand Prix Formuły 1. Jest to jednak z istotniejszych rozgrywek w świecie sportu i odbywa się na tak niewielkim terenie. To może uświadomić wielu turystom, że nawet zwiedzanie jednych z najmniejszych państwa świata, może być niezwykle emocjonującym wydarzeniem. Więcej na temat państw o najmniejszej powierzchni, można poczytać pod tym linkiem: https://nawakacje.eu/najmniejsze-panstwa-europy/

 

 

Państwo - wyspa: uroki Malty

Malta liczy jedynie 316 km kw. Jest to zatem niewielka wyspa, która każdego roku przyciąga miliony turystów. Jest popularnym kierunkiem wakacyjny, niektóre pary wybierają się tam również organizując swoją podróż poślubną. Na Malcie warto zobaczyć między innymi średniowieczne miasto, które jest otoczone murami i rozciągające się pod nim tunele. Wyspa ta ma imponującą linię brzegową, wzdłuż której można napotkać malownicze jaskinie oraz groty. Sama wyspa ma również ciekawą historię. Znajdowała się bowiem na jej terenie niegdyś siedziba zakonu Joannitów, po których zostało aż 20 wież obserwacyjnych. Warto zatem zdecydować się na wyjazd na Maltę, chociażby ze względu na jej urokliwe położenie oraz bogatą historię i liczne zabytki, które pozostały na jej terenie. Natomiast więcej pomysłów na wakacje w Europie znajdziesz pod tym linkiem.

 

artykuł sponsorowany