Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Malta Trail Running - cykl nabiera rozpędu

Ładna wiosna ma dużo plusów, ale są też minusy – na poznańskiej Malcie biegacze zawodów z serii Salomon Trail Running przekonali się o jednym i drugim.
Reklama
 

Pogoda w sobotę, 22 maja dopisała: na trasie słońce schowało się za chmurami i nie dokuczało uczestnikom, a wyszło wtedy, gdy wręczano nagrody. Natomiast przed startem, rozgrzewkę skutecznie utrudniały roje zaciętych owadów, których obecność także na mecie przyspieszyła losowanie gadżetów i zakończenie imprezy.

Maltańska trasa liczyła 8 km i tradycyjnie już miała około 100 metrów przewyższenia. Początek prowadził po łące i asfalcie, ale większość biegła po piaszczystych i ubitych ścieżkach. Marcin Świerc, zdobywca drugiego miejsca powiedział, że była dobrze oznaczona, ciekawa i bardzo urozmaicona. Gdzieniegdzie ściółka była mokra, ale generalnie nie wpływało to na tempo. Choć rekordu trasy nikomu pobić się nie udało.

Szczególnie dużo osób mówiło o kilku podbiegach oraz stromych zbiegach – na ostatnim niektórzy osiągali naprawdę zawrotne prędkości! Nie było więc mowy o monotonnym ściganiu, szczególnie że w kilku miejscach przyroda ustawiła naturalne przeszkody takie jak kłody, zwężające się dróżki i atakujące korzenie.


Fot. Piotr Kosmala

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na letnie biegi: 13 czerwca w podwarszawskich Palmirach, 26 czerwca na Górę Żar i 10 lipca na najtrudniejszy z biegów w cyklu: 40 km Maraton Gór Stołowych z ponad 2500 metrów przewyższenia!

Zdjęcia, pełne wyniki i nowy ranking już na stronie www.trailrunning.pl.

Zwycięzcy kategorii

Kobiety

Magda Bartoszewicz - Maniac 33:21
Aleksandra Dzierzkowska - Malta Poznań 34:32
Ania Sokołowska - ZSZ1 36:30    

Mężczyźni
Maciej Muślewski - Olimpia Poznań 25:46
Marcin Świerc - Speleo Salomon 26:01
Piotr Karolczak 27:56