Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Milion kroków przez Izrael - pokaz slajdów na 17. edycji festiwalu TERRA

Łukasz Supergan  specjalista od wędrówek długodystansowych, autor i fotograf.
Reklama

Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przechodził Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii oraz Izraelski Szlak Narodowy. W niedzielę, 3 grudnia o godz. 11.00 w ramach 17 edycji festiwalu TERRA przedstawi prezentację pod tytułem: "Milion kroków przez Izrael"

http://festiwalterra.pl/milion-krokow-przez-izrael

"MILION KROKÓW PRZEZ IZRAEL"
Aby dobrze poznać jakiś kraj, należy go przejść pieszo. Tą myślą kierował się Łukasz Supergan, wyruszając na Bliski Wschód, by przejść Izraelski Szlak Narodowy. To ponad 1000-kilometrowa wędrówka przez Ziemię Świętą, od Morza Czerwonego, przez pustynię Negev, Morze Śródziemne i Galileę. 2 miesiące wędrówki pokazały, jak złożoną mozaika jest ten niewielki kraj. Idąc przez pustynię zmagał się z brakiem wody i szukał cudów natury. W miastach, przy obozowych ogniskach i pod dachami domów szukał odpowiedzi na pytanie: czym jest współczesny Izrael? Odwiedzał ultraortodoksów otwierających się na świat, żydowskich osadników działających dla pokoju i poszukujących hipisów, tańczących na środku pustyni. Słuchał Palestyńczyków i Żydów mieszkających po obu stronach muru, mówiących o swoim kraju. „Milion kroków przez Izrael" to refleksja nad współczesnym Izraelem i opowieść o wędrówce przez ten piękny i różnorodny kraj.

Łukasz Supergan
- specjalista od wędrówek długodystansowych, autor i fotograf. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przechodził Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii oraz Izraelski Szlak Narodowy. Autor książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów". www.lukaszsupergan.com


Fot. Łukasz Supergan
 

TERRA - 17 Festiwal Slajdów Podróżniczych
2-3 grudnia 2017
Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa

Już po raz siedemnasty w pierwszy weekend grudnia, fotografujący podróżnicy oraz fotografowie opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła. W programie: odkrywanie południa Indii, reporterski rok w Ameryce Łacińskiej, podróże po mało znanej Afryce Środkowej, rowerowa ekspedycja przez zimową Grenlandię, piesze przejście przez Izrael, zjawiskowe zdjęcia z gór Polski, pełna emocji opowieść o Gambii, rowerowe wyprawy przez afgański i tadżycki Pamir.

Bilet na jeden pokaz - 18 zł

Przedsprzedaż przez Internet na www.festiwalTerra.pl do 29 listopada oraz osobiście  w kinie Wisła od 30 listopada.
Więcej informacji o festiwalu:

www.festiwalTerra.pl
https://www.facebook.com/FestiwalTERRA