Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Milo - polska odzież outdoorowa w Skalniku

Milo jest jedną z najstarszych polskich marek outdoorowych. Jej początki sięgają końca lat 80 -tych, kiedy to jej właściciel Marcin Kwaśniewski zaczął szyć pierwsze kurtki w swoim warszawskim mieszkaniu. Produkty tej marki znajdziesz w Skalniku.
Reklama
 

W trakcie wielu lat produkcji ,oprócz odzieży, Milo wprowadziło do sprzedaży serię plecaków turystycznych oraz akcesoriów, takich jak portfele, saszetki i nerki. Przez kilka sezonów Milo oferowało także uprzęże wspinaczkowe. Mocnym akcentem kolekcji odzieżowej marki są spodnie trekkingowe. Producent stosuje do ich wyrobu wysokiej jakości materiał Extendo. Materiał ten jest elastyczny, dobrze oddycha. Posiada jednocześnie bardzo dobre walory użytkowe i wytrzymałościowe.

Od kilku sezonów produkuje także ciepłe kurtki zimowe. W ofercie znajdziemy kurtki wykonane z puchu kaczego. Producent daje możliwość wyboru pomiędzy dwoma gramaturami wypełnienia. Cieplejszą około 230g puchu i lżejszą 100 g puchu. W ofercie marki nie mogło zabraknąć kurtek ocieplanych materiałem Primaloft. Tak jak i w przypadku modeli puchowych możemy wybrać kurtki z ociepliną o różnej gramaturze. Projektanci Milo zastosowali w swoich wyrobach wypełnienie o gramaturze 100 + 60 lub 60 + 40. Możliwość wyboru optymalnej kurtki na zimę , powoduje, że staje się ona bardzo dobrze dopasowana do indywidualnych wymagań użytkownika. Wieloletnia obecność marki na lokalnym rynku, pozwoliła właścicielowi na poszukiwanie odbiorców w innych krajach świata.

Obecnie Milo dostarcza swoje wyroby do ponad 30 państw. Produkty milo są lubiane i rozpoznawane w Europie i Azji. Bardzo dobra jakość wyrobów, wysokiej jakości materiały, nowoczesny design są fundamentem działalności firmy. Stale rozszerzający się asortyment wyrobów pozwala by oferta polskiego producenta była doskonałą alternatywą dla zagranicznych marek outdoorowych. Działalność Milo to nie tylko produkcja odzieży i sprzętu turystycznego. Właściciel marki ze względu na swoje zamiłowanie do wspinaczki, stworzył sportowy Team Milo. Wielu młodych polskich i zagranicznych wspinaczy w barwach Milo zdobywa czołowe miejsca na krajowych i światowych zawodach wspinaczkowych.

Więcej informacji na stronie sklepu:
https://www.skalnik.pl/