Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Mozaika latynoamerykańska. Boliwia, Peru, Ekwador - pokaz slajdów w kinie Luna

Reklama

Zapraszamy w czwartek, 22 listopada o godz. 19.00 na pokaz slajdów "Mozaika latynoamerykańska. Boliwia, Peru, Ekwador" autorstwa Bartka Rubika. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie".

Religia w Ameryce Łacińskiej to sfera życia, która przybysza z Europy już przy pierwszym kontakcie fascynuje i zaskakuje synkretyzmem – chrześcijaństwo przywiezione przez kolonizatorów przeplata się tu z wierzeniami rdzennej ludności oraz animistycznymi rytuałami z Czarnej Afryki. Podczas pokazu Bartek Rubik zaprezentuje wybrane święta, rytuały i wierzenia, których był świadkiem podczas swoich podróży. Weźmiemy udział w festiwalu Tinku oraz zagłębimy się w czeluści kopalni srebra w Potosi w Boliwii. W brazylijskim Salvador de Bahia przyjrzymy się mistycznej ceremonii candomble. Odbędziemy także pielgrzymkę Senor de Qolloriti w peruwiańskich Andach i odwiedzimy największy w całej Ameryce targ czarowników.


Fot. Bartek Rubik

Bartek Rubik
– z zamiłowania fotograf dokumentujący zwyczaje i tradycje mieszkańców w różnych zakątkach świata. Tematem jego fotoreportaży są przede wszystkim ceremonie, rytuały oraz festiwale religijne i kulturowe. Najchętniej wraca do Peru, Boliwii, Indii oraz Etiopii.

Slajdy "In Mundo" w kinie Luna
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa


4 października ruszyła się VI edycja spotkań podróżniczych IN MUNDO w warszawskim kinie Luna! Co czwartek o godzinie 19.00 sala kinowa wypełnia się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiadają historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie oglądamy starannie wyselekcjonowane fotografie i słuchamy pełnych emocji opowieści.
Bilet wstępu na pokaz: 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet: http://www.kinoluna.pl/filmy/mozaika-latynoamerykanska-boliwia-peru-ekwador
oraz osobiście w kasie kina Luna
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze