Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Najszybszy maratończyk świata ambasadorem marki COROS.

 24 listopada b.r. COROS - najdynamiczniej w skali globu rozwijający się producent w sektorze zegarków multisportowych - ogłosił, iż nowym ambasadorem marki został Eliud Kipchoge. Aktualny mistrz olimpijski i rekordzista świata w maratonie, multimedalista na wielu prestiżowych imprezach biegowych, uznawany za jednego z najwybitniejszych biegaczy długodystansowych w historii. Kenijczyk jest jedynym człowiekiem na świecie, który zszedł w czasie maratonu poniżej bariery dwóch godzin, osiągając fenomenalny czas 1:59:40. W czasie treningów będzie on korzystał z dwóch najnowszych zegarków w ofercie producenta, tj. Pace 2 - jako główny model - oraz Apex Pro. Pierwszy z nich uznawany jest za najlżejszy aktualnie multisportowy zegarek GPS na świecie, co było jednym z głównych czynników jego wyboru wyboru przez Kipchoge.

 

Eliud Kipchoge 

Eliud Kipchoge to postać doskonale znana pasjonatom biegów długodystansowych, lekkoatletyki czy igrzysk olimpijskich. Uchodzi za najlepszego - czynnego sportowo - maratończyka na świecie. Jego motto brzmi „no human is limited”, co doskonale obrazuje długa lista jego osiągnieć. Na jej czele należy umieścić:

• Aktualny rekordzista świata w maratonie (42,195 km) z czasem 2:01:39 h (Maraton Berliński, 2018 r.).
• Jedyny w historii biegacz, który w czasie biegu na dystansie maratonu osiągnął czas poniżej 2 h: 1:59:40 h (INEOS 1:59 Challenge, Wiedeń, 2019 r.), co uchodzi za nieoficjalny (ze względu na tor zamknięty dla innych biegaczy) rekord świata.
• 3-krotny medalista igrzysk olimpijskich: złoty medal w maratonie (Rio de Janeiro, 2016), srebrny (Pekin, 2008) i brązowy (Ateny, 2004) medal w biegu na 5 000 m.
• 2-krotny medalista Mistrzostw Świata w biegu na 5 000 m (złoto - Paryż, 2003 oraz srebro - Oska, 2007).
• 9-krotny zwycięzca maratonu w ramach Abbott World Marathon Majors oraz 4-krotny zwycięzca całej serii, obejmującej sześć największych i najbardziej znanych maratonów na świecie (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chicago, Nowy Jork). 

Eliud Kipchoge współpracuje z marką Coros

Nawiązanie współpracy z Eliudem Kipchoge jest potwierdzeniem ambicji oraz ścieżki rozwoju, jaką obrali zarządzający marką COROS. Wprowadzanie do sprzedaży nowych modeli zegarków (Apex Pro), udoskonalenie dotychczasowych modeli (Pace 2), innowacyjne w skali globu rozwiązanie technologiczne (Pace 2 najlżejszym multisportowym zegarkiem świata), dystrybucja na rynkach zbytu (w tym Polska od 2019) czy właśnie współpraca z najwybitniejszymi specjalistami w maratonach (Eliudem Kipchoge) i biegach ultra (Marcin Świerc) stanowią tego flagowe dowody. Mimo iż marka COROS pojawiła się na rynku zaledwie cztery lata temu, dziś uchodzi za najdynamiczniej rozwijany i zarazem najszybciej rosnąco sprzedażowy brand w sektorze zegarków multisportowych typu GPS. 

Warto zaznaczyć, iż razem z Kipchoge do grona użytkowników COROS dołączają jego koledzy z elitarnej drużyny NN Running Team. Obejmuje ona czołowych w skali globu biegaczy halowych oraz asfaltowych, zarazem kolegów Kipchoge z kadry Kenii w biegach lekkoatletycznych. Zarządzający COROS-em liczą na owocną współpracę i wzajemne, długofalowe korzyści. Z jednej strony chcą bazować na wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom kenijskich biegaczy - celem dalszego rozwoju wprowadzanych oraz znacząco udoskonalanych - jak Pace 2 - zegarków. Z drugiej strony oferują im narzędzie, które, dzięki swoim technicznym parametrom oraz licznym funkcjom pomiarowo - analitycznym, ma za zadanie wspomóc ich w osiąganiu życiowych rezultatów i przełamywaniu kolejnych barier.
Jak sam podkreśla w wywiadach, Kipchoge docenił Pace’a 2 i Apex Pro m.in. za żywotność baterii, lekkość, funkcję trybu nocnego czy świetną współpracę z czujnikiem biegowym POD, dostarczającym istotnych danych związanych z parametrem biegu. O Pace 2 powiedział:

-„I cannot train without a watch. I am a marathoner, you know when I am going for long runs, you wear the lightest thing to make you comfortable.COROS actually makes the lightest watch ever, which is good for me. It’s like I am running without any watch on my hand". 

Aktualnie, wykorzystując przymusową pauzę w startach spowodowaną Covidem, Kipchoge trenuje indywidualnie przygotowując się do kolejnych, wymagających startów. Jego głównym celem na przyszły rok jest obrona tytułu mistrza olimpijskiego w maratonie podczas zaplanowanych na lipiec i sierpień 2021 r. letnich igrzysk w Tokio. Czy mu się to uda oraz czy po raz kolejny dokona niemożliwego, bijąc kolejne rekordy? Wydaje się, że tylko epidemia Covid-19 może go przed tym powstrzymać. Niewątpliwie jednak COROS - z modelem Pace 2 na czele - będzie dla niego wsparciem, który pobudzi go do pokonywania własnych, wciąż nieosiągalnych dla innych barier. 

O producencie 

Mówisz „COROS”, myślisz - najwyższa jakość zegarków multisportowych. Vertix, Apex Pro, Pace 2 i Apex w wersjach 46 mm oraz 42 mm to innowacyjne, kompatybilne z dedykowaną aplikacją modele, których celem jest wsparcie użytkownika w czasie intensywnych aktywności sportowych oraz przełamywanie jego barier i ograniczeń. Dedykowane są one m.in. dla biegaczy długodystansowych, triathlonistów oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Bazując na precyzyjnych danych pomiarowych, dostarczają im raportów, jednocześnie maksymalizując bezpieczeństwo w czasie zawodów, treningów oraz innych form intensywnego wysiłku fizycznego. Do ich zadań należy m.in. monitoring tętna, poziomu tlenu we krwi, szybkości, wydolności, ocena możliwości organizmu w celu zwiększania bądź zredukowania wysiłku, dostarczenie dokładnych danych do optymalizacji parametrów oraz kompleksowa, graficzna analiza treningu. Zegarki spod szyldu COROS pełnią ponadto funkcję zaawansowanego GPS-a, termometru czy barometru. Wszystko to „opakowane” jest w postaci lekkiego, wytrzymałego i wodoszczelnego zegarka, który wyróżnia się nie tylko pod kątem praktycznym, ale i w aspekcie wizualnym. Na rynku zegarków multisportowych COROS dostępny jest od 2016 roku, a jego centrala mieści się w kalifornijskim Tustin. Od jesieni 2019, za pośrednictwem firmy RAVEN, dostępny jest on również w Polsce oraz w kilkunastu krajach Europy wschodniej oraz południowo - wschodniej. 

O dystrybutorze

RAVEN - powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem kilkunastu uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy COROS. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w 12 krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. 

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu. 

informacja prasowa