Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Narciarstwo wysokogórskie i ultra biegi górskie w Klubie Miłośników Gór w Rybniku

Reklama

W piątek 23 listopada 2018 r. o godz. 18.30 Klub Miłośników Gór w Rybniku zaprasza na pokaz slajdów i opowieści Waldemara Czado.


W programie spotkania: diaporamy z przejść narciarskich (skiturowych) w Bieszczadach, Tatrach, Alpach i Karpatach Wschodnich. Omówienie tras, opowieści dotyczące narciarstwa wysokogórskiego i startu w biegach górskich na długich dystansach.


fot. Waldemar Czado

Rozmowy o fotografii górskiej. Będzie też prezentacja przewodnika skiturowego „Polskie góry na narach 01” którego Waldemar Czao jest współautorem (przewodnik zdobył tytuł Książka Górska Roku 2018 w kategorii przewodniki, poradniki, monografie podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju 2018: http://www.ksiazkigor.pl/produkt,polskie-gory-na-nartach--przewodnik-skiturowy-01-,1174.html). Prezentacja i omówienie przykładowego sprzętu skiturowego.


fot. Waldemar Czado

Waldemar Czado
- rocznik 1958 -  nauczyciel, ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Pasjonat narciarstwa, fotografii, górskich wędrówek i biegów górskich na dystansach ultra. Jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim był na nartach „prawie wszędzie”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je  w formie wystaw: Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam m.in. podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych i Lądku Zdroju. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników: Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski, Polskie góry na nartach. Członek Fototoklubu RCKP Krosno. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, II nagroda w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.


Waldemar Czado - fot. z arch. Waldemar Czado

KLUB MIŁOŚNIKÓW GÓR
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222
www.dkchwalowice.pl

Bilet na spotkanie to jedyne 10 zł - możliwość zakupu na stronie:
www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html.
Dzieci, uczniowie i studenci - wstęp wolny!