Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Nowości marki Rab jesień/zima 2017

Reklama
 

Na zimę 2017
Rab przygotował kilka nowości oraz odświeżył i nieco ulepszył kilka znanych już modeli z poprzednich kolekcji. Początki marki Rab to lata sześćdziesiąte, a założycielem był Rab Carrington.

Wspinacz i alpinista, czyli człowiek idealnie znający się na potrzebach sprzętowych ludzi gór. Jego ideą było tworzenie produktów przez wspinaczy dla wspinaczy. Dzięki temu produkty marki Rab są praktyczne i dopasowane do rzeczywistych, najtrudniejszych warunków użytkowania w górach.Zaczynając od rodzimych gór Szkocji poprzez wspinaczkę w Alpach, Andach i Himalajach, Rab tworzy nową filozofię wspinaczki znaną do dziś – Fast and light. W 2007 roku Rab Carrington odchodzi na emeryturę, a nowy właściciel marki Equip Outdoor Technologies cały czas pozostaje wierny jego  filozofii, tworząc innowacyjne produkty dla turystów i wspinaczy, które nadal pozostają funkcjonalne i praktyczne.

Kolekcja kurtek puchowych jest w Rab bardzo zróżnicowana i każdy zapewne znajdzie coś dla siebie. W kolekcji już od kilku lat możemy znaleźć model Electron. Mimo, że nie jest to nowość dla marki Rab, to zdecydowanie szerzej pojawi się w sklepach w Polsce. Dlatego chcielibyśmy nieco go przybliżyć.Electron Jacket wyprodukowana jest z gęsiego puchu hydrofobowego 800cui. Materiał zewnętrzny Pertex Quantum Pro zapewnia odpowiednią ochronę przed ciężkimi warunkami atmosferycznym. Kurtka posiada dwie kieszenie boczne oraz jedną kieszeń wewnętrzną. Jak wszystkie kurtki puchowe w marce Rab ma dołączony woreczek do spakowania kurtki. Na zimę występuje w czterech wersjach kolorystycznych dla mężczyzn oraz kobiet.
Popularny model z działu kurtek przeciwdeszczowych – Latok Jacket został nieco zmieniony na zimę. W nowym modelu użyto materiału eVent  DVExpedition™. Parametry materiału to wodoodporność 30 000mm oraz  oddychalność 10 000g/m2. Jest też lżejsza od poprzedniej wersji tego modelu.Latok Jacket posiada obszerny kaptur oraz dwie kieszenie napoleońskie by móc z nich korzystać swobodnie, nawet kiedy mamy zapięty pas biodrowy plecaka. Ponownie zastosowano wentylację Escape Artist™. Tak długie zamki dają możliwość wyciągnięcia rąk całkowicie na zewnątrz. Kiedy podczas aktywności zdjęcie całkowicie kurtki jest niemożliwe, takie rozwiązanie daje praktycznie takie same korzyści jak całkowite rozpięcie zamka głównego.

Skoro jesteśmy już przygotowani na zimno oraz deszcze to pozostaje nam jeszcze warstwa bezpośrednio pod kurtką.
W nowościach pojawił się model Superflux Hoody. Bluza z kapturem rozpinana na całej długości. Jest dobrze dopasowana, daje dodatkowe ocieplenie podczas naprawdę mroźnych dni. Kontrastowa kieszonka na piersi dodaje bluzie uroku oraz powoduje, że bluza nawet na co dzień prezentuje się modnie, nie tylko na górskich szlakach.

 


https://vimeo.com/227853396