Ceneria logo
 

Strona główna   »  
Testeria   »  

Oddaj krew w sercu Tatr w ramach Spotkań z Filmem Górskim

Podczas festiwalu Spotkania z Filmem Górskim w sobotę 11.09.2010 w godz. 11:00 - 15:00 w rejonie Dworca Tatrzańskiego odbędzie się kolejna edycja akcji ODDAJ KREW W SERCU TATR.
Reklama
 

Zbiórkę organizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie razem z zakopiańską ekipą pod dowództwem Pani Marii Lambrecht.
Organizatorzy, zachęcając wszystkich do oddania krwi, chcą włączyć się w działania ratowników TOPR i lekarzy ratujących życie ofiarom wypadków w górach.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.
Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi. Oddawanie krwi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla Dawcy z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku.


Więcej można odnaleźć na stronie internetowej www.rckik.krakow.pl/jak_oddac_krew/

Koniecznie sprawdź na www.dawcom.wierch.pl, jakie zniżki należą się Honorowym Dawcom Krwi w Górach :)