Ceneria logo
 

Strona główna   »  
Testeria   »  

Parowozjada 2010

Szósty pokaz parowozów i pociągów retro odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia w Chabówce.
Reklama
 

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, prezentacja parowozów i pociągów historycznych odbędą się w sobotę 28 sierpnia w Skansenie w Chabówce, gdzie każdy parowóz, a później pociąg historyczny indywidualnie przejedzie przez Skansen umożliwiając miłośnikom kolei wykonanie fotografii.

Do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami retro z Zakopanego i Dobrej k. Limanowej (przez Rabkę Zdrój) oraz planowymi pociągami innych przewoźników z Krakowa.

Oprócz pokazu parowozów, w sobotę na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce odbędą się zawody drużyn parowozowych. W imprezie wezmą udział gościnnie dwa pospieszne parowozy z Parowozowni w Wolsztynie (Pm36-2 oraz Pt47-65). W tym roku zostanie równiez przygotowany program dla najmłodszych: animacje dla dzieci "Kolejowe odkrycia". W sobotę w Skansenie odbędą się zawody Strong Man (przeciąganie parowozu), a wieczorem widowisko "Multifonia" na spejalnie zbudowanej na tę okazję scenie. Do późnych godzin nocnych czynna będzie prezentacja podświetlonych lokomotyw. Specjalnie na tę okazję do Skansenu przyjedzie słowacki Klub Modelarzy Kolejowych i Miłośników Kolei z Komarna, który w zabytkowym wagonie będzie prezentował czynne makiety kolejowe w skali 1:120 (TT).


W niedzielę, na terenie Skansenu, zostaną zorganizowane przejażdżki w kabinie parowozu. Wieczorem w Skansenie odbędzie się prezentacja podświetlonych lokomotyw oraz widowisko muzyczne.

Więcej informacji na www.parowozy.pl.