Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy po raz dziewiąty!

W dniach od 3 do 5 listopada w Rzeszowie odbędzie się 9. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata. To pierwsza i największa impreza podróżnicza w województwie podkarpackim!
Reklama
 

Gościem Specjalnym tegorocznego Kalejdoskopu będzie Aleksander Doba – Laureat Super Kolosa – najbardziej prestiżowego wyróżnienia podróżniczego w Polsce, a także Podróżnik Roku w plebiscycie Magazynu National Geographic – tuż po zakończonej sukcesem trzeciej, samotnej wyprawie kajakowej przez Atlantyk trasą północną, która trwała aż 110 dni!
W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu – obok wystąpień blisko 20 zaproszonych Gości prezentujących różnorodne tematy z wielu zakątków świata – odbędzie się także premierowy (w tej części Polski!) pokaz filmu „Mama” w reżyserii Wojtka Kozakiewicza, wyróżnionego Nagrodą Publiczności oraz Nagrodą za Najlepszy Film Wspinaczkowy podczas XXII Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Jak co roku nie zabraknie także licznych konkursów dla publiczności, z atrakcyjną pulą nagród od Sponsorów i Partnerów Festiwalu!

Wśród zaproszonych prelegentów jest m.in. jednym z najbardziej znanych polskich himalaistów – Janusz Majer – który, jako obecny szef programu "Polskie Himalaje", którego częścią został program Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, opowie o dotychczasowej działalności Polaków na K2 oraz o planowanej na sezon 2017/2018 Zimową Wyprawę Narodową. Walka o zimowe wejście na K2 trwa już niemal tak samo długo jak historia podboju Mount Everestu.

Gościem Kalejdoskopu będzie także Michał Woroch – uczestnik projektu i wyprawy „Z Ushuaia na Ziemi Ognistej do Prudhoe Bay na Alasce”, realizowanej pod nazwą “Wheelchairtrip”. W trakcie swojego wystąpienia opowie o tym, dlaczego dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie tak trudnej i wyczerpującej trasie. Pomimo wszelkich przeciwności losu – wspólnie z Maciejem Kamińskim – ruszyli w podróż życia. W połowie drogi silnik ich Landrovera się poddał. Oni nie…
Kolejna edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego to nowe wyzwanie by – jak co roku – przygotować ciekawy, ambitny i zróżnicowany program. Wszystko po to, by każdy uczestnik imprezy mógł wybrać coś inspirującego i ciekawego dla siebie.

- Wiele osób biorących udział w Podkarpackim Kalejdoskopie Podróżniczym w Rzeszowie podkreśla świetną, przyjacielską atmosferę, jaka panuje na festiwalu i to chyba dla nas najważniejsza nagroda za ogrom pracy wkładany rokrocznie w organizację festiwalu – mówi Bartosz Piziak, pomysłodawca Festiwalu i prezes Stowarzyszenia PRO-TUR, które od już po raz dziewiąty jest Organizatorem imprezy.

W tym roku organizatorzy przewidują, że zarówno w bezpłatnych blokach szkolnych dla młodzieży jak również w części właściwej Kalejdoskopu w Wojewódzkim Domu Kultury (piątek) i Filharmonii Podkarpackiej (sobota, niedziela) weźmie udział ponad 2000 osób!

- Poza blokami szkolnymi, obowiązują bilety wstępu oraz karnety na całe wydarzenie, które można zakupić on-line na stronie internetowej festiwalu – mówi Piotr Piech – organizator imprezy. Ceny biletów na cały dzień wypełniony spotkaniami i innymi, licznymi atrakcjami staramy się ustalać na poziomie podobnym do jednego seansu filmowego w kinie. Takie założenie przyjęliśmy na samym początku i pomimo faktu, że z roku na rok jest to coraz większe wyzwanie, staramy się je realizować. Chociażby z tego powodu warto wybrać się w pierwszy weekend listopada do Rzeszowa – dodaje.

Partnerem Strategicznym 9. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego jest LOTTO. Partnerem Złotym - PKO Bank Polski, Sponsorem Złotym - ERV, Sponsorem Srebrnym - CEWE.  Sponsorami są także: Relaksmisja, Kolorowy Świat oraz New Balance. Partnerem Organizacyjnym jest Województwo Podkarpackie.


 

Pełny program i bilety:
www.KalejdoskopPodrozniczy.pl
www.FB.com/KalejdoskopPodrozniczy
#KalejdoskopPodrozniczy #9PKP #PKP2017 #Podkarpackie