Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Poznaj innowacyjne buty skitourowe - oferta Polar Sportu

Przygotowujesz się do sezonu i szukasz odpowiednich butów skitourowych? Sprawdź jakie propozycje przygotował Polar Sport.
Reklama

Super lekkie, nowe buty turowe od Dynafit'a TLT7 Performance Boot widoczne na zdjęciu to najbardziej innowacyjne buty do skitouringu od kilku sezonów.

Niezwykle lekkie, wygodne i wytrzymałe, to zwięzła charakterystyka tego modelu. Idealny wybór dla doświadczonych skitourowców poszukujących wygody na podejściu oraz kontroli na zjeździe. TLT7 Performance wyposażone są w innowacyjny system zapięcia Ultralock 3.0 Closure System, który de facto sprowadza się do jednej (podwójnej) klamry.

Skorupa butów wykonana jest z super wytrzymałego materiału Grilamid® oraz Titantex. Użyty Titantex tworzy specjalny szkielet (Lambda Frame), który gwarantuje odpowiednią stabilność oraz sztywność boczną, zapewniając tym samym utrzymanie odpowiednich właściwości zjazdowych.

W stosunku do poprzednich modeli TLT7 Performance posiadają zupełnie nowy ksztal skorupy, w szczególności przeprojektowany został przód buta - Speed Nose; teraz buty posiadają bardziej ergonomiczny, opływowy kształt. Cała dolna część skorupy zaprojektowana jest według nowej koncepcji Snowdynamic concepts - tak aby buty dawały jak najmniejsze punkty oporu (podczas zjazdu/podejścia mniej śniegu zostaje na bucie).

Fenomenalny system zapięcia Ultralock 3.0 Closure System to w zasadzie jedna, górna klamra posiadająca dwie dźwignie, które działają samodzielnie lub w porozumieniu. System ten pozwala na otwarcie całego buta oraz ustawienie go w tryb zjazdu czy chodzenia. Klamra jest wygodna i intuicyjna w obsłudze, pozwala to na szybkie przejście z trybu chodzenia do zjazdy czy na "wyskoczenie" z butów po zjeździe.

Zastosowane wytrzymałe inserty Master Step są kompatybilne z wiązaniami Beast 14 i Beast 16 oraz standardowymi wiązaniami tourowymi firmy Dynafit.

Ultralekka wkładka Custom Light jest bardzo wygodna i przede wszystkim jeszcze bardziej odporna na wycieranie. Ponadto możliwe jest jej wielokrotne wygrzewanie.

Zastosowana podeszwa Formula Pomoca Free umożliwia szybkie odprowadzanie śniegu oraz dobrze sprawdza się podczas podchodzenia na skalistych fragmentach terenu.

TLT7 Performance Boot idealne na długie turowe wyprawy, krótkie zawody.
Więcej informacji na stronie sklepu:

https://www.polarsport.pl/