Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Przez Kołymę 100 na godzinę - Kapitan i Admirał w Rybniku - 23 października 2018 r

Reklama

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na "Podróże w nieznane w Żółtym Młynku". Spotkanie z Kapitanem i Admirałem pt. "Przez Kołymę 100 na godzinę - opowieść o podróży do Jakucji" odbędzie się 23 października (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00. Wstęp wolny.


Kapitan i Admirał: Przygoda i Przypał przeniosą Was swoją opowieścią do dalekiej i egzotycznej Jakucji. Będzie o Trakcie Kołymskim, zdobyczach sowieckiej motoryzacji, syberyjskich rzekach i niezwykłej przyrodzie. Zagościmy u Jakutów i Ewenków mieszkających w odległych wioskach.


Kołyma - fot. z arch. Kapitana i Admirała

Zgubienie dokumentów nie jest przyjemnym przeżyciem. Stres, wizyta na policji, spotkanie w konsulacie, kolejna wizyta na policji, potem jeszcze jedna, znowu konsulat i mamy duplikat, z którym i tak nie można podróżować komunikacją publiczną. Niepowodzenie i "przypał", którymi można się lekko podłamać, u Kapitana i Admirała są jednak zwykle początkiem jeszcze piękniejszej przygody. Kupno używanej Łady za równowartość 1500 zł, kilka szybkich i drobnych napraw to spełnienie marzeń kochającego motoryzację Admirała. 4000 km po nieutwardzonych drogach, autostopowicze, awarie, wschody słońca na stepie i kończące się paliwo w górach, wreszcie mandat i sprzedaż samochodu, jazda na pace ciężarówki oraz budowa tratwy i spływ po rzece z największą naledzią na wschodniej półkuli - takie elementy muszą zapewnić podróż pełną wrażeń, do której tęskni się już parę chwil po jej zakończeniu. Przyjdźcie i przeżyjcie to jeszcze raz z Kapitanem i Admirałem. A w ramach prelekcji opowiedzą:
- Czym jest pomoc drogowa w Jakucji?
- Co to jest naledź?
- Teoria i praktyka budowy tratwy
- Tajga, tundra czy bagno - czego się spodziewać pod kołem podbiegunowym?
- „Halo, czy mnie widać?” - czym jest efekt halo?
- Co może pójść źle przy przeprawie przez rzekę?
- Ile kosztuje wynajem kajaka na 17 dni, czyli matematyka po jakucku


Kołyma - fot. z arch. Kapitana i Admirała

Kapitan Przebinda
- absolwent lingwistyki stosowanej na UAM Poznań. Miłośnik gór, języków, geografii oraz dzikiej przyrody. Zna dobrze Rosję. Obecnie jest współorganizatorem największej w Europie wystawy żywych pająków i skorpionów, dzięki czemu miał okazję mieszkać w wielu krajach.

Admirał Krysowski - ekonomista, doktorant Uniwersytetu Wiedeńskiego. Fan motoryzacji, kolarstwa i wypraw w nieznane. W podróży preferuje tylny napęd i dużo koni mechanicznych. Zna dobrze Stany Zjednoczone. Ma doświadczenia z policją na całym świecie. Kolekcjonuje mandaty.

Klubokawiarnia Żółty Młynek
Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 501182276
www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia

23 października (wtorek) 2018 r. o godz. 19.00
Kapitan i Admirał - „Przez Kołymę 100 na godzinę - opowieść o podróży do Jakucji”

Wstęp wolny.
FB strona Kapitana i Admirała:

https://www.facebook.com/Kapitan-i-Admira%C5%82-Przygoda-i-Przypa%C5%82-397937200591913/