Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Reima - profesjonalny system odzieży warstwowej dla dzieci

Od ponad 70 lat surowy klimat Finlandii jest dla marki Reima inspiracją do tworzenia odzieży, która towarzyszyła będzie najmłodszym w czasie aktywności na świeżym powietrzu o każdej porze roku.
Reklama

Najnowsza, jesienno-zimowa kolekcja wiodącego producenta dziecięcej odzieży outdoorowej, oparta jest na koncepcji warstwowej, pozwalającej na optymalne dopasowanie ubioru do panujących warunków atmosferycznych.

Świętując 100-lecie istnienia Finalandii, Reima wprowadza na rynek kolekcję jesienno-zimową, inspirowaną magią i klimatem Laponii oraz dalekiej północy Skandynawii. Legendarny region odgrywa ważną rolę w akcji Reima Kidventure, której celem jest zachęcenie rodzin na całym świecie do spędzania większej ilości czasu na wspólnej aktywności fizycznej (więcej informacji na stronie: www.reima.com/pl/kidventure). Ten sam cel przyświecał projektantom przy tworzeniu szerokiej kolekcji odzieży, która może być wyposażona w system ReimaGO®.

ReimaGO® – technologia dla zdrowia dzieci

Koncepcja systemu ReimaGO® opracowana została we współpracy z Suunto, wiodącym producentem zegarków sportowych, komputerów nurkowych i akcesoriów sportowych używanych przez podróżników na całym świecie. Składa się on z czujnika mierzącego aktywność fizyczną dzieci, atrakcyjnej aplikacji, która zachęca dzieci do ruchu, a także kieszonek ReimaGO umożliwiających podłączenie czujnika. Bezpłatną aplikację można pobrać z Apple App Store dla smartfonów z systemem iOS i Google Play dla smartfonów z systemem Android.Ubiór warstwowy – komfort zaczyna się na poziomie skóry


Koncepcja ubioru warstwowego marki Reima oparta została na podziale na trzy poziomy intensywności wysiłku fizycznego: wysokim, umiarkowanym i niskim.

Ubrania warstwy podstawowej i pośredniej, stworzone z myślą o uprawianiu sportu oraz intensywnej aktywności fizycznej, zapewniają najlepsze właściwości jeżeli chodzi o odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz.

Koszulki i leginsy przeznaczone do codziennego użytku zaprojektowane zostały tak, by zapewnić komfort i odprowadzanie pary wodnej z powierzchni skóry, a dzięki swojej stylistyce, doskonale nadają się do szkoły lub przedszkola.

Kiedy poziom ruchu nie jest zbyt wysoki, a temperatury naprawdę niskie warstwa odzieży pozostającej w bezpośredniej styczności ze skórą powinna zapewniać jak najlepszą termoizolację. Najcieplejsza warstwa podstawowa marki Reima to produkty wełniane, które zatrzymują ciepło wytwarzane przez organizm nawet wtedy, gdy są wilgotne. Naturalna wełna to bez wątpienia najlepszy wybór dla niemowląt i małych dzieci.

Grafiki utrzymane w jednolitej kolorystyce ułatwiają wybór produktów z każdej z grup. Dzięki temu można dopasować ubiór dziecka do warunków atmosferycznych i intensywności wysiłku fizycznego.
Miejska elegancja ciepłych, niebieskich dżinsów


Wiele osób uważa, że dżinsy nie zapewniają wystarczającej termoizolacji, by nosić je jako warstwę wierzchnią jesienią i zimą. Nadszedł jednak czas, by zmienić te błędne przekonania. W najnowszej kolekcji Reima wprowadza ciepłe dżinsy Thermolite® dla dzieci. Puste w środku włókna, z których zostały wykonane, zapewniają bardzo dobrą izolację. Puszysta, szczotkowana strona wewnętrza zapewnia zaś zatrzymanie ciepłego powietrza przy skórze. Szybkoschnący i odprowadzający wilgoć z powierzchni skóry materiał sprawia, że dżinsy Reima Thermolite® to jedyny słuszny wybór dla dzieci na jesień i zimę.

Odporne na zachlapania i łatwe do prania buty


W jesiennej kolekcji marki znalazł się szereg modeli łatwego w czyszczeniu obuwia, w tym bestsellery – wodoodporne Reimatec® Wetter i Patter. Dzięki wyjmowanemu, doskonale izolującemu oraz nadającemu się do prania wewnętrznemu botkowi, zapewniają doskonałą ochronę w zimne dni.

Łatwe w utrzymaniu i bezpieczniejsze dla naszej planety


Wodoodporne i oddychające produkty Reimatec® są rdzeniem kolekcji Reima®. Odzież, obuwie i dodatki Reimatec® zapewniają niemowlakom, dzieciom i młodzieży komfort, suchość i ochronę w każdych warunkach atmosferycznych. Produkty są łatwe w utrzymaniu, a dzięki wyeliminowaniu toksycznych fluorowęglowodorów – bezpieczne dla otoczenia i spełniające wymagania stawiane przez zapracowanych rodziców.

Wielofunkcyjna odzież na trzy sezony


W kolekcji Reimy znajdują się kurtki 3w1 z odpinanymi podszewkami, które mogą być noszone także bez warstwy wierzchniej. Na uwagę zasługują także łapawice 3w1 Olhava, w przypadku których można używać oddzielnie zarówno wodoodpornych i oddychających rękawiczek zewnętrznych, jak i odpowiedzialnych za zapewnienie ciepła wewnętrznych rękawiczek z dzianiny.

Bezpieczeństwo w rękach dziecka

Nowe rękawiczki Vilkku wyposażone zostały w odblaski umieszczone ze wszystkich stron. Są wyjątkowo ciepłe i nie przemokną, nawet w czasie najintensywniejszej zabawy na śniegu. Certyfikowane przez Fiński Instytut Zdrowia Pracy i CE jako odzież ostrzegawcza nieprzeznaczona do użytku profesjonalnego, zwiększają bezpieczeństwo dzieci po zmroku.

O marce Reima

Reima® to wiodąca marka produkująca odzież dla aktywnych dzieci. Firma założona w 1944 roku w Kankaanpää, zatrudnia obecnie około 300 osób. Obrót roczny firmy wynosi blisko 85 milionów euro. 80% produkcji jest sprzedawana w 35 krajach na całym świecie. Misją Reima® jest zapewnienie dzieciom komfortu i możliwości zabawy na świeżym powietrzu, bez względu na warunki pogodowe. Nowe produkty marki Reima® tworzone są w oparciu o zasadę funkcjonalności, bezpieczeństwa, innowacyjności i z zachowaniem fińskiego stylu. Ubrania marki testowane są przez najbardziej wymagających i szczerych użytkowników: dzieci.
Oficjalna strona oraz sklep marki: www.reima.com/pl