Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Syberyjskie wędrówki - Jakucja

Reklama

Syberia często kojarzy się z ponurą mroźną krainą usłaną łagrami stalinowskimi. Tymczasem pełna przygód relacja z kilku podróży po Jakucji pokaże wspaniałą syberyjską przyrodę i egzotyczną kulturę narodów Północy.


Zapraszamy na pokaz slajdów w ramach cyklicznych spotkań Poznańskiego Klubu Podróżnika

Szczegóły wydarzenia
Autor: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
Termin: 22 Styczeń 2018 19:00 – 20:30
Miejsce:  Kino Rialto
Adres: Poznań, ul. Dąbrowskiego 38
Kategoria: Pokazy slajdów
 

Mieszkanka wsi Sasyr zamieszkałej przez Ewenków, fot. Andrzej Mazurkiewicz


Pełna przygód i humoru relacja z kilku podróży po Jakucji (1990 – 1993r.), w której autorzy spędzili łącznie ponad osiem miesięcy. Podróż statkiem po rzece Lenie, leżący na wiecznej zmarzlinie Jakuck, jakuckie święto powitania lata i obrzędy szamańskie, park narodowy w delcie Leny, pasterze reniferów, święto Jukagirów, zagubiona rybacka wioska w delcie rzeki Indygirki, przeloty helikopterem, autostop na Trasie Kołymskiej odkrywają niemal nieznany świat.

Ważnym wątkiem tej podróży są trekkingi w Górach Czerskiego i w górach Suntar-Chajata. Bezludne góry, przeprawy przez rzeki i bagna, spotkania z niedźwiedziem, przejście po zamarzniętych rzekach, trekking narciarski i wspaniała syberyjska przyroda dodają smaku górskiej wędrówce. Akcentem eksploracyjnym są pierwsze polskie wejście na góry Pobieda i Mus Chaja (najwyższe szczyty w/w pasm górskich). Opowieść kończy spływ kajakowy po malowniczej rzece Sinji.


Wiosenna wędrówka po zamarzniętej rzece Suntar w górach Suntar-Chajata, fot. Andrzej Mazurkiewicz


Więcej informacji na stronie:

http://www.terra.waw.pl/