Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Tajlandia czy Seszele - który kraj wybrać na egzotyczną wycieczkę?

Podczas poszukiwania kierunku na egzotyczną wycieczkę wiele osób waha się pomiędzy wyjazdem do Tajlandii lub na Seszele. Oba kraje gwarantują rajskie warunki wypoczynku, a przygotowana w nich baza turystyczna zadowala nawet najwybredniejszych przyjezdnych. Który kraj jest lepszym wyborem na wczasy?
 
Tajlandia, czyli wakacje w raju
Na http://dreamtours.pl/ można znaleźć liczne wycieczki do egzotycznych krajów, jednak to Tajlandia podbija serca miłośników podróży. Wyjazd do tego państwa daje niepowtarzalną możliwość poznania zupełnie odmiennych kultur i ich praktyk religijnych, ponadto - gwarantuje doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych lub tajskiego boksu. 
 
W Tajlandii na turystów czekają także niesamowite plaże, wśród których najciekawsze są te mniej oblegane. Idąc na nie, można oderwać się od zgiełku, zjeść tradycyjny posiłek i przyjrzeć się z bliska żółwiom żyjącym w naturze. Tajlandia jest pełna kontrastów, gdyż w pobliżu nowoczesnych hoteli znajdują się niewielkie wioski, zamieszkiwane przez ubogich, lecz gościnnych i szczęśliwych ludzi. 

 
 
Co ważne, Tajowie są świadomi, jak wiele osób wybiera wakacje w ich kraju, dlatego dbają o wysoką jakość infrastruktury plażowej. Za niewielką opłatą można korzystać ze wszystkich akcesoriów, dzięki którym wypoczynek na tropikalnej plaży jest komfortowy. 
Oferty wczasów w Tajlandii znajdują się na http://dreamtours.pl/wakacje/tajlandia.
 
Seszele - archipelag pełen rajski widoków i luksusu
Seszele są archipelagiem 100 wysp, z których jedynie 1/3 jest zamieszkana. 1000 lat temu wyspy zasiedlili kupcy arabscy, a w XVIII wieku archipelag znalazł się pod władaniem Francji i następnie Wielkiej Brytanii. Wyspy zasiedlano dodatkowo niewolnikami z Afryki, co sprawia, że Seszele wyróżniają się ogromną różnorodnością kulturową. Wyjątkowa społeczność jest otwarta na turystów, dzięki czemu na wyspach działają liczne hotele, większość z luksusową ofertą.
 
Równikowy klimat powoduje, że wypoczynek na Seszelach jest gwarancją wysokiej temperatury i wyśmienitej pogody. Podczas upalnych dni można chronić się przed słońcem wśród bujnej roślinności, tworzącej gęstą dżunglę. 

Tajlandia czy Seszele?
Jeżeli chce się poznać prawdziwe oblicze Azji i życie codzienne jej mieszkańców, warto zdecydować się na wycieczkę do Tajlandii. Kraj, choć przygotowany na turystów, wciąż jest pełen miejsc związanych z tradycją. Jeśli natomiast woli się wylegiwać na plaży i korzystać z oferty luksusowych hoteli, lepszym wyborem są wczasy dostępne na http://dreamtours.pl/wakacje/seszele.