Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Technologia GORE-TEX w produktach marki Rab

Nowe produkty RAB wykorzystujące technologie GORE-TEX® będą dostępne dla klientów od sezonu jesień/zima 2019. Stosowane będą w produkcji odzieży, rękawiczek i akcesoriów marki Rab.
Reklama

Począwszy od jesienno-zimowej kolekcji 2019 Rab, brytyjski producent odzieży technicznej i sprzętu outdoorowego, rozpocznie stosowanie tkanin i technologii produktowych GORE-TEX® w produkcji swojej odzieży, rękawiczek i dodatków.
Od 1981 r. Rab produkuje produkty na wyprawy górskie, wspinaczkę i inne sporty na świeżym powietrzu, które w swojej kategorii zaliczane są do najlepszych. Teraz, wraz z integracją produktów GORE-TEX®, marki, która w połowie lat 70. samodzielnie stworzyła kategorię wodoodporną i oddychającą, Rab® będzie nadal budował najlepszą w swojej klasie ofertę produktową.

„Firma Rab zawsze mocno wierzyła, że użytkownicy naszych produktów zasługują na najlepsze możliwe materiały stosowane w produkcji odzieży i asortymencie” powiedział Tim Jasper, Dyrektor Projektowy firmy Rab. „Nowa współpraca z Gore wprowadza obie firmy w nową, ekscytującą erę. Dokonania i wiedza specjalistów z firmy GORE-TEX® jest nie do przecenienia i razem planujemy iść jeszcze dalej, ustalając nowe granice”.

Firma Rab zaprezentuje partnerom detalicznym swoje nowe produkty z technologią GORE-TEX® począwszy od zimy 2018 przed i na targach Outdoor Retailer Winter Market w Denver, CO w listopadzie 2018, jak również na targach ISPO w Monachium, w styczniu 2019.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy nawiązać współpracę z firmą Rab, producentem sprzętu i odzieży klasy premium” powiedział Mike Adams, Szef działu odzieży sportowej w firmie W.L. Gore & Associates. ”Dostępność i debiut odzieży, rękawiczek i akcesoriów Rab na GORE-TEX® nastąpi od jesieni 2019 oferując, zarówno odbiorcom Rab, jak i GORE-TEX®, nowe możliwości wynikające z połączenia innowacyjnej technologii Gore z najlepszymi produktami Rab”.


Firma Rab powstała w Północnej Anglii w 1981 r., założona przez wspinacza, innowatora i miłośnika przygód Rab’a Carringtona i produkuje odzież oraz wyposażenie, która do dziś nosi jego imię. Jego cel był prosty – stworzyć porządne, trwałe wyposażenie do wspinaczki na najwyższym poziomie.
Każdy element składowy nowości w Rab jest produkowany ręcznie i rygorystycznie testowany przez samego właściciela oraz przyjaciół i zaprzyjaźnionych wspinaczy, którzy muszą mierzyć się z najbardziej wymagającymi warunkami atmosferycznymi.


Gore Fabrics Division ponad 40 lat temu zrewolucjonizował przemysł odzieży wierzchniej dzięki wodoodpornemu, oddychającemu materiałowi GORE-TEX® i do dzisiaj pozostaje liderem w dziedzinie odzieży o wysokiej wydajności. Produkty z tkanin Gore zapewniają komfort i ochronę w trudnych warunkach i w codziennym życiu, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie i pewnie osiągać lepsze rezultaty oraz doświadczać więcej. Począwszy od wędrówek w ulewie, po operacje wojskowe i gaszenie pożarów, głębokie zrozumienie potrzeb konsumentów i przemysłu przez Gore przyczynia się do rozwoju produktów o znaczących korzyściach w zakresie wydajności.