Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

TERRA - 17 Festiwal Slajdów Podróżniczych

Już dziś warto zarezerwować grudniowy weekend na kolejną siedemnastą edycję Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, która odbędzie się 2 i 3 grudnia w warszawskim Kinie Wisła.
Reklama
 

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlanie na wielkim ekranie i usłyszą pełne emocji relacje i historie podróżników, reporterów i fotografów.

W programie: odkrywanie południa Indii, reporterski rok w Ameryce Łacińskiej, podróże po mało znanej Afryce Środkowej, rowerowa ekspedycja przez zimową Grenlandię, piesze przejście przez Izrael, zjawiskowe zdjęcia z gór Polski, pełna emocji opowieść o Gambii, rowerowe wyprawy przez afgański i tadżycki  Pamir.

Gośćmi Festiwalu będą Maja Hawranek i Szymon Opryszek - reporterzy i specjaliści od Ameryki Łacińskiej,  Mariusz Jachimczuk - fotograf zafascynowany ludźmi i przyrodą,  Jakub Rybicki - fotograf i zimowy jeździec rowerowy, Łukasz Supergan specjalizujący się w długodystansowych pieszych wędrówkach, Dominik Skurzak - fotoreporter i znawca Afryki, Karol Nienartowicz - uznany fotograf górski oraz Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik - autorzy świetnego bloga podróżniczego Los Wiaheros.

Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, organizatorzy i przewodnicy wypraw trekkingowych w Himalaje, prekursorzy profesjonalnych slajdów podróżniczych w Polsce.

Festiwal TERRA, odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów  z różnych zakątków świata.
Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze - chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i  towarzyszące im emocje. Szczególnie dzisiaj, gdy często media straszą nas tym jak niebezpieczni są ludzie z innych kręgów kulturowych tak ważne są doświadczenia autorów z ich osobistych spotkań podczas podróży.

Organizatorzy tak dobierają prezentacje by widzów zaciekawiły, zachwyciły, skłoniły  do refleksji  a nawet zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma  za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Festiwal co roku  gromadzi liczną i wierną publiczność.

Bilet na jeden pokaz - 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet na www.festiwalTerra.pl od 23 października
oraz osobiście  w kinie Wisła od 30 listopada
PROGRAM  FESTIWALU TERRA


sobota 2  grudnia 2017

godz. 11.00  - 12.30
INDIE - INTRYGUJĄCE POŁUDNIE
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

godz. 13.30  - 15.00
AMERYKA ŁACIŃSKA - REPORTERSKI ROK W PODRÓŻY
(Maja Hawranek i Szymon Opryszek)

godz. 16.00  - 17.30
AFRYKA ŚRODKOWA - PIGMEJE, GORYLE I NAJLEPSZA CZEKOLADA
(Mariusz Jachimczuk)

godz. 18.30   - 20.00
GRENLANDIA - LODOWI JEŹDŹCY
(Jakub Rybicki)

niedziela 3 grudnia 2017

godz. 11.00  - 12.30
MILION KROKÓW PRZEZ IZRAEL
(Łukasz Supergan)

godz. 13.30  - 15.00
GAMBIA - UŚMIECHNIĘTA DUSZA AFRYKI
(Dominik Skurzak)

godz. 16.00  - 17.30
NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA POLSKICH GÓR
(Karol Nienartowicz)

godz. 18.30   - 20.00
DWIE TWARZE PAMIRU - ROWEREM PRZEZ TADŻYKISTAN I AFGANISTAN
(Alicja Rapsiewicz, Andrzej Budnik)
Więcej informacji o festiwalu:
www.festiwalTerra.pl
https://www.facebook.com/FestiwalTERRA