Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

TERRA - 18 Festiwal Slajdów Podróżniczych

Już dziś warto zarezerwować grudniowy weekend na kolejną osiemnastą edycję Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, który odbędzie się 1 i 2 grudnia w warszawskim Kinie Wisła.
Reklama

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlanie na wielkim ekranie i usłyszą pełne emocji relacje i historie podróżników, reporterów i fotografów.

W programie: rodzinna wędrówka przez Góry Skaliste w USA i Kanadzie, zdobycie 7 najwyższych szczytów Afryki, rowerowa ekspedycja przez zimowy Bajkał, przejazd autem od Ziemi Ognistej aż do Alaski przez dwie Ameryki, eksploracja Namibii, odkrywanie mało znanych klimatów Kuby, niezwykłe historie zwykłych ludzi z Polski i przejście pieszego szlaku o długości 4700 km  wzdłuż Pacyfiku.

Gośćmi Festiwalu będą Robert Gondek - pasjonat Afryki realizujący projekt wejścia na najwyższe szczyty tego kontynentu, Kamila Kielar - specjalistka od samotnych wyjazdów na północ typu adventure,  Anna i Krzysztof Kobusowie - fotografowie, dziennikarze, autorzy książek,  Jakub Rybicki - fotograf i zimowy jeździec rowerowy,  Krzysztof Story  - dziennikarz wsłuchujący się w ludzkie historie,   Anna i Marcin Szymczakowie - geografowie, fotografowie, autorzy książek, Piotr Trybalski - dziennikarz, fotograf, autor książek,  Michał Woroch - fotograf, prelegent, organizator wypraw.

Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, organizatorzy i przewodnicy wypraw trekkingowych w Himalaje, prekursorzy profesjonalnych slajdów podróżniczych w Polsce.

Festiwal TERRA, odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, to przegląd starannie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów  z różnych zakątków świata.

Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze - chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i  towarzyszące im emocje. Szczególnie dzisiaj, gdy często media straszą nas tym jak niebezpieczni są ludzie z innych kręgów kulturowych tak ważne są doświadczenia autorów z ich osobistych spotkań podczas podróży.

Organizatorzy tak dobierają prezentacje by widzów zaciekawiły, zachwyciły, skłoniły  do refleksji  oraz nawet zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma  za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Festiwal co roku  gromadzi liczną i wierną publiczność.

PROGRAM  FESTIWALU TERRA

sobota 1  grudnia 2018

godz. 11.00  - 12.30
PO OBU STRONACH GÓR SKALISTYCH - USA I KANADA
(Anna i Marcin Szymczakowie)


Gory Skaliste fot. A i M Szymczakowie

godz. 13.30  - 15.00
WYPRAWY NA NAJWYŻSZE SZCZYTY AFRYKI
(Robert Gondek)


Szczyty Afryki fot. R. Gondek

godz. 16.00  - 17.30
BAJKAŁ ICE TRIP
(Jakub Rybicki)


Bajkal Ice Trip fot Jakub Rybicki

godz. 18.30   - 20.00
WHEELCHAIRTRIP
(Michał Woroch)


Wheelchairtrip fot. Michal Woroch

niedziela 2 grudnia 2018


godz. 11.00  - 12.30
NAMIBIA - PRZEZ PUSTYNIĘ I BUSZ
(Anna i Krzysztof Kobusowie)


Namibia fot. A.K. Kobusowie

godz. 13.30  - 15.00
KUBA - CZEKAJĄC NA ŚNIEG W HAWANIE
(Piotr Trybalski)


Kuba fot. Piotr Trybalski


godz. 16.00  - 17.30
#ZA DRZWIAMI: POLSKA POD JEDNYM ADRESEM
(Krzysztof Story)


Polska fot. Krzysztof Story

godz. 18.30   - 20.00
PACIFIC CREST TRAIL - ROK LODU I OGNIA
(Kamila Kielar)


Pacific Crest Trail fot. K. Kielar


Bilet na jeden pokaz - 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet na www.festiwalTerra.pl do 28 listopada
oraz osobiście  w kinie Wisła od 29 i 30 listopada
więcej informacji o festiwalu: www.festiwalTerra.pl
https://www.facebook.com/FestiwalTERRA