Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Test bluzy Montana 1/2 Zip marki Odlo

Podczas wyjazdów do Ameryki Południowej zawsze łączę wspinaczkę czy trekking w Andach z pobytem na nizinach, a często w dżungli amazońskiej. Tak było również podczas ostatniego wyjazdu. Dlatego zależy mi na takim doborze sprzętu i ubrań by były możliwie uniwersalne, nie zabierały dużo miejsca i nie zwiększały wagi plecaka podczas długich wędrówek.

Bluza Montana ½ Zip ODLO świetnie spełnia ten warunek. Zaprojektowana jako tzw. druga warstwa między bielizną termoaktywną a kurtkami technicznymi chroni organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem w górach. Podczas ostatniego wyjazdu sprawdziła się również jako wierzchnia bluza na chłodniejsze wieczory w lesie tropikalnym. I choć nie takie jest jej pierwotne przeznaczenie świetnie radziła sobie z utrzymaniem komfortu termicznego w wilgotnych tropikalnych warunkach. „Skutkiem ubocznym” obok odprowadzenia nadmiaru ciepła i wilgoci od organizmu była ochrona przed napastliwymi komarami. W warunkach górskich zarówno pod kurtką jak i bez trzeciej warstwy bluza sprawdza się wyśmienicie.
Noszenie i użytkowanie:


Bluza bardzo dobrze „współpracuje” z pozostałymi warstwami ubrania. Gładkie wykończenie sprawia że nie zwija się pod kurtką. Zapewnia pełną swobodę ruchów podczas noszenia. Jest lekka i wygodna. Wykończenie  pod szyją zapewnia pełen komfort podczas użytkowania z całkowicie zapiętym zamkiem. Pranie w peruwiańskich pralniach w nie do końca kontrolowanych warunkach w żaden sposób nie wpłynęło na jej wygląd i funkcjonalność.

Właściwości termoizolacyjne i transport wilgoci:

To kolejna bluza Odlo świetnie łącząca funkcjonalność i doskonałą izolację cieplną z lekkością i delikatnością. Bez zarzutu realizuje główne zadanie „drugiej warstwy” jaką jest regulacja: chroni przed zimnem oraz odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci. Bardzo szybko schnie.

Mocne strony:

- bardzo dobra izolacja termiczna oraz transport wilgoci
- bardzo wygodna i delikatna w żaden sposób niekrępująca podczas użycia;
- uniwersalna jeśli chodzi o warunki użytkowania

tekst i zdjęcia: Jarek Łączka
www.odkryte.plZOBACZ PRODUKTY