Ceneria logo
 

Strona główna   »  
Testeria   »  

Test golfu Odlo Stand-up collar 1/2 zip Kitzstein

Przegrzanie lub wyziębienie to najczęstsze przyczyny kłopotów ze zdrowiem. Dla zachowania właściwego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje odpowiedniej temperatury. Bluzy techniczne ODLO stanowią pośredni element między pierwszą  warstwą odzieży - bielizną termoaktywną, a warstwą trzecią - kurtkami i spodniami technicznymi.


W myśl Zasady Trzech Warstw zadaniem drugiej warstwy jest przede wszystkim regulacja: odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci od organizmu oraz ochrona przed zimnem. Bluzy z segmentu WARM stworzone są z myślą o niskich temperaturach. Zapewniają poczucie komfortu termicznego w temperaturze pomiędzy -8 C (wysoka aktywność fizyczna) a 12 C (niska aktywność fizyczna). Elastyczna dzianina o miękkim splocie gwarantuje pełną swobodę ruchu. Gładkie wykończenie zewnętrznej powierzchni powoduje, iż bluza nie zwija się pod kurtką. Produkt zapewnia ochronę przed zimnem (210 g/m2) oraz doskonale odprowadza wilgoć. Wyróżnia ją ciekawy design.


Fot. www.odkryte.pl
 

Opinia użytkownika:


Golf KITZSTEIN w sklepach oraz wg opisu producenta znajdziemy w kategorii bluzy narciarskie. A co, gdyby użyć go w warunkach nieco odmiennych do tych, dla których został zaprojektowany? Otóż w suchych, mroźnych i wietrznych warunkach Andów południowego Peru sprawdził się świetnie. Bluzy używałem podczas wyprawy w Cordillera Volcanica w okolicach peruwiańskiej Arequipy. Podczas dalekich wyjazdów, kiedy w plecaku liczy się każdy gram, zawsze doceniam uniwersalność ubrań i sprzętu. Tak jest również w przypadku bluzy KITZSTEIN. Sprawdziła się w chłodne wieczory w Arequipie czy kanionie Colca, jak również w obozach i podczas zdobywania szczytów pięcio- i sześciotysięcznych.


Fot. www.odkryte.pl

Noszenie i użytkowanie:

Można powiedzieć, że bluza jest „niewyczuwalna”. Miękka, lekka i niesłychanie wygodna. Pozwala na dużą swobodę ruchów. Wykończenie zamka pod szyją sprawia, że nie ma poczucia dyskomfortu poprzez uciskanie szyi, czy odczuwanie zimna przy kontakcie ciała z samym zamkiem. Podczas używania przez dłuższy czas w trudnych warunkach długo pozostaje „świeża”, nie chłonie zapachów. Bluzę prałem wielokrotnie w pralce automatycznej z zachowaniem podanych przez producenta zasad i nie wpłynęło to w najmniejszy sposób na jej wygląd ani właściwości.

Właściwości termoizolacyjne i transport wilgoci:

Na szczególne wyróżnienie moim zdaniem zasługuje doskonała izolacja cieplna w połączeniu z lekkością i delikatnością. To pozwoliło używać jej jako jedynej, poza bielizną, warstwy w obozach powyżej 5000 m (oczywiście pod warunkiem osłonięcia od wiatru). Bluza pozwala również świetnie transportować wilgoć i bardzo szybko wysycha. Pewnie nie bez znaczenia jest ciekawy design. Dla mnie to zdecydowanie najlepsza bluza „drugiej warstwy”, jakiej używałem. Podejrzewam, że równie świetnie sprawdza się w warunkach, do których jest przeznaczona – jako jedna z warstw odzieży dla narciarzy.


Fot. www.odkryte.pl

Mocne strony golfu Stand-up collar 1/2 zip KITZSTEIN:

- świetna izolacja termiczna przy niskiej wadze;

- bardzo wygodna i delikatna;

- łatwa w użytkowaniu, jeśli chodzi o pranie.


Golf był testowany na wyprawie do Ameryki Południowej pod patronatem Ceneria.pl.


Autor tekstu: Jarek Łączka

www.odkryte.pl