Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Testujemy rower cross od TABOU

W ostatnich latach moda na jednoślady sprawiał, że coraz więcej osób wybiera rower, jako nie tylko formę spędzania wolnego czasu, ale także środek transportu, który pozwala w ekologiczny, a niekiedy szybszy, dzięki ominięciu korków sposób przemieścić się z punktu A do punktu B. Dzisiaj skupimy się na nowej marce rowerów crossowych TABOU, która staje się sporą konkurencją dla topowych producentów jednośladów. 

 


Co to jest rower crossowy

Rower cross, to idealny model do poruszania się po mieście w trakcie tygodnia pracy oraz relaksujących wycieczek poza miasto podczas weekendu. Przystosowany jest on do jazdy po twardych nawierzchniach. Zarówno w rowerach crossowych męskich, jak i damskich zazwyczaj stosuje się koła o rozmiarze 28, o delikatnym bieżniku. Ich masa i konstrukcja jest na tyle lekka, że ich przeniesienie nie sprawia najmniejszego problemu. Poszukując idealnego roweru crossowego dla siebie warto zwrócić uwagę na nową markę TABOU, rower cross od tego producenta to wysoka jakość w przystępnej cenie, bez przepłacania jedynie za logo. 
 

Budowa roweru crossowego od TABOU

Na rynku aktualnie króluje dwóch producentów jednośladów, jednak na horyzoncie pojawia się spora konkurencja, jaką jest marka TABOU. Przyglądając się bliżej tej marce, skupmy się na modelu roweru crossowego Flow 4.0 GTS.
Rower ten posiada standardowe dla modeli cross opony o rozmiarze 28 - osadzone na piaście Shimano QR i obręczach Mach. Jego rama została wykonana w całości z aluminium, dzięki czemu waga roweru jest niezwykle niska, co jest niezwykle ważne w parku rowerów miejskich. Amortyzator Suntour zapewnia natomiast maksymalną wygodę jazdy i odciążenie rąk, tłumiąc wszelkiego rodzaju drgania i nierówności. Podobnie jak w konkurencyjnych modelach innych marek w rowerze tym można znaleźć także przerzutki marki SHIMANO, które gwarantują bezawaryjną pracę w trakcie jazdy na rowerze. Natomiast ergonomiczne siodełko, zapewnia wygodę w trakcie nawet najdłuższych przejażdżek. Hamulce tarczowe Shimano MT 200 dają poczucie bezpieczeństwa i możliwość szybkiej reakcji na niespodziewane zjawiska w trakcie jazdy. Wszystko to sprawia, że rower Flow 4.0 GTX to model o naprawdę solidnym wykonaniu w przystępnej cenie. Dodatkowo rower ten może zostać opcjonalnie wyposażony w bagażnik oraz dodatkowy błotnik. 
 

Dlaczego warto stawiać na rowery cross

Rowery Crossowe to niezwykle uniwersalne modele, które przede wszystkim cechują się niewielką wagą, a także możliwością jazdy na nich zarówno po nawierzchniach asfaltowych, jak i szutrowych. Dzięki decyzji o zakupie właśnie takiego modelu można uzyskać rower, który sprawdzi się zarówno w warunkach miejskich, jak i także bardziej wymagających ścieżkach leśnych. Zapewniają one komfortową pozycję w trakcie jazdy, dzięki idealne wyprofilowanej kierownicy i ramie, a także doskonale dobranym siodełkom. Rowery crossowe z powodzeniem mogą być używane zarówno przez kobiety jak mężczyzn, a nawet dzieci. 
 

Niska cena roweru, w parze z wysoka jakością

W ostatnich latach ceny rowerów zaczęły gwałtownie rosnąć. Przez co obecnie na rynku można spotkać modele w cenach porównanych do ceny używanych samochodów. Osoby, które poszukują dobrego pod względem jakości roweru w przystępnej cenie, powinny zdecydować się na zakup model z oferty marki TABOU. Głównym przesłanie marki jest bowiem zapewnianie dla każdego możliwości zakupu jednośladu w niskiej cenie, który sprawdzi się w trakcie 

Artykuł partnera serwisu
fot: shutterstock