Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Ubezpieczenie turystyczne - czym się kierować przy jego wyborze?

Planując wyjazd na wakacje warto dużo wcześniej pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Na rynku działa wiele firm, które oferują szeroką ich gamę. Różnią się przede wszystkim ceną oraz zakresem ochrony. Na co więc zwrócić uwagę, aby wybrać takie, które spełni nasze wszystkie oczekiwania? Podpowiadamy.

 

 

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?


Jeśli planujemy dłuższy urlop za granicą to warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które ochroni nas przed nieprzewidzianymi wydatkami. Są to najczęściej sytuacje związane z korzystaniem z usług lekarskich lub z przebywaniem w szpitalu oraz rehabilitacją. W podstawowej ochronie znaleźć można także różnego rodzaju nieszczęśliwe zdarzenia dotyczące kradzieży bagażu lub wypadku komunikacyjnego.

Warto zauważyć, że nawet taka prozaiczna kwestia jak opóźniony samolot, ale idące za tym konkretne koszty tymczasowego zakwaterowania uprawniają nas do odszkodowania pod warunkiem, że posiadamy wykupione dobre ubezpieczenie turystyczne. Jednak największe wydatki są w wielu państwach związane z opieką zdrowotną. Jest to więc bardzo istotny argument za tym, że warto wykupić takie ubezpieczenie, aby móc skorzystać na przykład z leczenia u specjalistów i w prywatnych placówkach medycznych oraz mieć możliwość otrzymania zwrotu kosztów związanych z zakupem drogich leków. Warto zauważyć, że bezpłatny EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie oferuje tak szerokiego pakietu jak niedrogie ubezpieczenie turystyczne.

 

Cena i zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego


Koszt zakupu polisy jest zależy w głównej mierze od miejsca do którego się udajemy oraz zakresu ochrony jaki jest nam niezbędny. Cena pakietu jest obliczana jest za każdy dzień pobytu, więc będzie różnić się od tego jak długo planujemy przebywać w danym kraju.

Wybierając ubezpieczenie możemy wybierać swobodnie między poszczególnymi opcjami ochronnymi. Możemy określić przede wszystkim to jaki będzie górny limit kwoty do wypłaty oraz sumę gwarantowaną jaką otrzymamy jeśli dojdzie do określonego w umowie zdarzenia. W zapisie umowy znajdziemy nie tylko możliwość wsparcia medycznego, ale również tłumacza oraz prawnika. Natomiast droższe, rozszerzone pakietu ubezpieczenia są skierowane dla osób, które w trakcie wyjazdu za granice planują uczestniczyć w sportach ekstremalnych oraz tych podwyższonego ryzyka, jak na przykład lot balonem. Jeśli wybieramy się na wyjazd własnym samochodem warto wykupić pakiet z atrakcyjnym cenowo ubezpieczeniem własnego pojazdu.

 

artykuł partnera serwisu