Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

W jaki sposób uchronić dziecko przed upadkiem z roweru

Jedno na troje dzieci regularnie korzystających z roweru robi sobie krzywdę w czasie jazdy – wynika z najnowszych statystyk. Jak tego uniknąć? Wystarczy dobrać odpowiedni strój i akcesoria, które zapewnią bezpieczeństwo i w razie wypadku ochronią dziecko przed ewentualnym kalectwem.

Źle przystosowane drogi, brak ścieżek rowerowych, samochody, nieostrożni przechodnie, biegające bez smyczy psy, wysokie krawężniki, oślepiające słońce, śliska nawierzchnia, źle przystosowany rower, dziecięca werwa i energia to tylko garstka zagrożeń, które czyhają na młodego rowerzystę.

Ran i bólu można uniknąć, stosując zaledwie kilka niezbędnych akcesoriów rowerowych. Najważniejsze z nich to:

- kask,
- rękawiczki,
- specjalne oświetlenie,
- ochraniacze,
- okulary,
- kółka boczne dla najmłodszych.

Kask Uvex Kid II

Dlaczego powyższe?


Zwykły owad, który wleci w czasie jazy do oka w 75% przypadków powoduje przewrócenie się dziecka, które nie miało okularów ochronnych. W przypadku braku rękawiczek, prawie każdy wypadek kończy się pozdzieranymi nadgarstkami i często uszkodzeniem stawów. Dotyczy to również kolan i łokci bez ochraniaczy. Już jedno dodatkowe światełko odblaskowe zwiększa widoczność dziecka dwukrotnie. Najważniejsza jest oczywiście ochrona głowy - sam kask trzeba wymieniać na nowy zawsze po wypadku, gdyż absorbując energię uderzenia odkształca się (często niewidocznie dla oka) i staje się znacznie mniej bezpieczny.

Wypadków rowerowych dziecka nie da się wyeliminować – jednak można zlikwidować krzywdy jakie wyrządzają dziecku. Centra rehabilitacji i kliniki fizjoterapii od lat wyraźnie ostrzegają, że zapobieganie uszczerbkom na zdrowiu jest wielokrotnie tańsze i bardziej opłacalne niż późniejsze leczenie ran, które często „odzywają się” potem przez całe życie. Nie dajmy dzieciom cierpieć z naszego powodu!


ZOBACZ PRODUKTY