Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

W Krakowie szukają najsilniejszego człowieka w Polsce. Wciąż możesz się zgłosić!

Wielkimi krokami zbliża się 15. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego - największego krajowego, wydarzenia, zrzeszającego miłośników świata gór i szeroko rozumianego outdooru.
Reklama

Jednym ze stałych elementów imprezy są zawody podciągania na drążku, znane jako „Szmata za szmatę”. Sponsorowany przez markę Marmot konkurs ponownie odbędzie się w ramach dwóch kategorii. Pierwszą z nich będzie kultowa w środowisku górskim „Szmata”, polegająca na podciąganiu ze zwisu na jednej ręce. Druga - kategoria „Open” wiąże się z podciąganiem oburącz, z przyczepionym do ciała z 30 kg obciążeniem. Wciąż poszukiwani są śmiałkowie chcący podjąć wyzwanie na oczach festiwalowej publiczności!

Tegoroczna, już 15. edycja Festiwalu, ponownie odbędzie się w murach Uniwersytetu Ekonomicznego, tym razem w dniach 1 - 3 grudnia. W czasie trzech festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wówczas z wybitnymi wspinaczami i podróżnikami, dojdzie też do licznych spotkań, warsztatów czy kiermaszu odzieży i sprzętu sportowo - outdoorowego. Organizatorzy spodziewają się frekwencji na poziomie kilku tysięcy ludzi, co czyni Krakowski Festiwal Górski jednym z największych górskich eventów w skali Europy.


Łukasz Milczuk w akcji. Fot. Adam Kokot

Eliminacje do tegorocznej edycji „Szmaty za szmatę” odbywają się w siedzibie firmy Raven (Kraków, ul. Zakładowa 7) do środy 29 listopada włącznie, w godzinach 9 - 16. Aby wziąć w nich udział, wystarczy mailowo lub telefonicznie umówić się na wizytę i, jeszcze bez adrenaliny towarzyszącej finałowi, wykonać swoją próbę. W dniu 30 listopada wszyscy zawodnicy startujący w eliminacjach zostaną poinformowani o ew. zakwalifikowaniu się do finału. Ten zaplanowany jest na niedzielę 3 listopada w Sali Głównej Pawilonu Dydaktyczno - Sportowego, ok. godz. 17:35, i poprzedzi gwóźdź programu 15. KFG - wręczenie nagrody Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Filmowym. W finałowej próbie zmierzy się łącznie dziesięciu śmiałków - po pięciu w obu kategoriach. Dla najlepszych naturalnie nie zabraknie nagród. Laureaci miejsc na podium mogę liczyć na bony na odzież i sprzęt cenionej nie tylko w świecie outdooru marki Marmot, natomiast pokonani - w ramach pocieszenia - otrzymają kupony rabatowe na zakup jej produktów.


Łukasz Świrk w akcji. Fot. Adam Kokot


Dla przypomnienia - zeszłoroczną rywalizację w kategorii „Szmata” zwyciężył Łukasz Świrk z Wadowic - autor aż szesnastu pełnych podciągnięć. Drugie miejsce ze świetnym wynikiem dziesięciu podciągnięć wywalczył Jakub Czarnota z Sosnowca, natomiast ostatnie miejsce na podium zdobył weteran i żywa legenda „Szmaty” - Ryszard Emilewicz z Krakowa, autor siedmiu pełnych podciągnięć. Olbrzymie emocje towarzyszyły również finałowi kategorii „Open”. W świetnym stylu zwyciężył ją Łukasz Milczuk z Biłgoraja, który, mając przyczepione do ciała 30 kg talerze, podciągnął się na drążku aż dziewiętnaście razy. Tylko cztery podciągnięcia mniej wykonał Maksym Riznyk z Krakowa. Skład podium uzupełnił Tomasz Sordyl z Andrychowa, autor jedenastu pełnych podciągnięć.

Wyniki zeszłorocznych laureatów sprawiły, iż finał stał na niezwykle wysokim poziomie, a jego bohaterowi, musieli wykazać się nie tylko siłą fizyczną, ale i świetną techniką oraz wytrzymałością psychiczną. Poprzeczka została zawieszona niezwykle wysoko i niewątpliwie wielkim wyczynem będzie poprawić zeszłoroczne wyniki. Czy znajdą się śmiałkowie, którzy spróbują je poprawić….? A może w finale ponownie zameldują się zeszłoroczni mistrzowie? Kto zwycięży w tegorocznej edycji, a kto będzie musiał uznać wyższość konkurentów? Odpowiedź na te pytania poznamy już trzeciego grudnia… Siłacze i specjaliści od podciągania proszeni do eliminacji zawodów!


 

O producencie

MARMOT
- legendarna, amerykańska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które, łącząc w sobie technologiczny charakter, jakość i wytrzymałość, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Firma powstała w 1974 roku w Kalifornii, gdzie do dziś, w mieście Santa Rosa, mieści się jej główna siedziba. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym od 2005 roku również w Polsce.

Więcej informacji na https://marmot.eu.

O dystrybutorze

RAVEN
- powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem szesnastu uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w dziesięciu krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.