Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

W ojczyźnie Samsunga - czyli welcome to Korea

Zapraszamy w najbliższy czwartek, 22 lutego o godz. 19.00 na pokaz "W ojczyźnie Samsunga – czyli welcome to Korea!" autorstwa Michała Ilczuka. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie".
Reklama

Co wiedzieliśmy o Korei Południowej przed wyjazdem na  uniwersytecką wymianę? To, że produkują Samsungi a za chwilę zaatakuje ich Północ. Przez pół roku mogliśmy przekonać się, że ten kraj ma do zaoferowania znacznie więcej, a wojna z Północą nie spędza mieszkańcom snu z powiek. W Korei spędziliśmy pół roku na Uniwersytecie w Gwangju, w wolnych chwilach przemierzając kraj autostopem i pochłaniając tony kimczi. Na prezentacji opowiem o naszych próbach odnalezienia się w zupełnie innej kulturze i odpowiem na pytania: Jak nauczyć się czytać po koreańsku w dwa dni? Co oznacza zasada 100 dni? Smartfon generation? Z czym się je KPOP? Jak się stopuje w kraju Kimów? Czemu w akademiku pobierają odciski palców? Jak smakuje jogurt LG?

Michał Ilczuk – odwiedził 35 państw i miał okazję mieszkać i studiować w Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Ostatnią zimę spędził w Gwatemali i Nikaragui, ucząc się hiszpańskiego i pracując. Z tej podróży razem ze swoją dziewczyną przywiózł pomysł na biznes – sklep z ręcznie robionymi akcesoriami z Gwatemali – Craftenango. Od kilku lat dzieli się swoimi doświadczeniami, prezentując swoje podróże w różnych miejscach w Polsce.


Bilet wstępu na pokaz: 18 zł
Przedsprzedaż przez Internet: www.kinoluna.novekino.pl
oraz osobiście w kasie kina Luna

„In Mundo" to inicjatywa grupy autorów, którzy od wielu lat podróżują i fotografują przygotowując profesjonalne pokazy slajdów.
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze