Ceneria logo
 

Strona główna   »  
Testeria   »  

WiS Project się zmienia...

WIS Project zmienia nieco 'myśl przewodnią'. Projekt początkowo miał obejmować trzy etapy rozłożone na trzy lata 2010-2012. Niestety wydarzenia w rejonie Kaukazu zmusiły do zmiany planów.
Reklama
 

Pierwotny drugi etap projektu miał być wyprawą na Elbrus. Niestety ze względu na sytuację polityczną w tym rejonie Kaukazu nie odbył się, a właściwie został zastąpiony wyprawą na Mont Blanc. Taki obrót wydarzeń w konsekwencji przyczynił się również do zmiany charakteru projektu. Jednym słowem WiS Project "rozwinął skrzydła".
 
Uczestnicy postanowili odejść od podziału projektu na trzy etapy, chcąc uczynić go długoterminowo-wieloetapową 'inwestycją'. Nie oznacza to jednak, że wcześniejsze plany nie będą realizowane.Owszem będą, jedynie lokalizacja czasowa uległa zmianie ze względów całkowicie niezależnych. Poza tym nie chodzi już tylko o pokazanie, że:

"...Tak naprawdę jest wiele miejsc dostępnych dla osób, które zaczynają swoją przygodę z wysokimi górami. Realizując poszczególne wyprawy, pragniemy pokazać, jak amator może stać się prawdziwym alpinistą, ale również pokazanie jak tego dokonać, aby nie być zaskoczonym i wrócić cało i szczęśliwie w rodzinne progi. Nie chcemy się przechwalać zdobytymi szczytami i zakątkami świata, do których udało nam się dotrzeć. Poprzez projekt chcemy uświadomić wielu osobom, że marzenia się spełniają! Przede wszystkim chcemy pokazać, w jaki sposób można je zrealizować, aby nie być zaskoczonym, osiągnąć wymarzony cel oraz cało i szczęśliwie wrócić w rodzinne progi.
 
Oprócz naszych zwięzłych relacji z wypraw (nadto jest ich w internecie), będziemy pisać o potrzebnych: sprzęcie, wiedzy, informacjach, które pomogą nam osiągnąć wymarzony cel; będziemy rozwiewać błędne mity z relacji zawartych w internecie. Oczywiście wszystko to po sprawdzeniu empirycznym, po przebytych wyprawach."
 

 
Na stronie projektu (w zakładce wyprawy, szkolenia) znajdziecie:
 
       * wykaz sprzętu potrzebnego na daną wyprawę,
       * opisy tras,
       * informacje o zagrożeniach,
       * co i jak zjeść,
       * zdjęcia,
       * informacje o noclegach,
       * informacje o cenach,
       * informacje o przydatnych szkoleniach,
       * informacje o osobach/organizacjach przeprowadzających szkoleniach,
       * nasze własne odczucia i doświadczenia.
 
Zespół WiS PROJECT