Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Właściwy dobór bielizny termoaktywnej

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać?

 

 

Właściwy dobór bielizny termoaktywnej uzależniony jest od tego, co tak naprawdę zamierzamy robić, a także w jakich warunkach pogodowych i temperaturze. Producenci bielizny stosują klasyfikację bielizny ułatwiającą prawidłowy wybór.

Przykład oparty o podział szwedzkiej firmy Craft.

Kolekcja firmy Craft charakteryzuje się ścisłym przyleganiem do ciała i znakomitym odprowadzaniem wilgoci. Prawidłowy wybór bielizny termoaktywnej ułatwia poniższa klasyfikacja oraz bardzo pomocny wykres. W zależności od rodzaju aktywności i temperatury na zewnątrz, możemy dobrać właściwą bieliznę.


Porównanie faktury materiałów w bieliźnie termoaktywnej


1. PRO COOL


Świetna bielizna do jeżdżenia na rowerze, biegania, gry w piłkę nożną, gry w koszykówkę, marszów, i podobnej aktywności ruchowej, w gorące letnie dni lub w pomieszczeniach. Utrzymuje chłód, gdy jest gorąco.

Właściwości:

- wzmocniony efekt chłodzący, dzięki czemu organizm nie przegrzewa się w wysokiej temperaturze;
- ergonomiczny krój zapewniający swobodę ruchów;
- neutralizacja nieprzyjemnego zapachu.

2. PRO ZERO EXTREME

Bielizna polecana dla uprawiających z zapałem biegi narciarskie, bieganie, narciarstwo alpejskie lub hokej. Utrzymuje suchość i świeżość w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego w umiarkowanych i niskich temperaturach. Kolekcja obejmuje także PRO ZERO ETREME WINDSTOPPER do zastosowań w warunkach wietrznych.

Właściwości:
- elastyczny materiał zapewniający optymalną swobodę ruchów;
- lekka;
- neutralizacja nieprzyjemnego zapachu.

3. PRO ZERO


Najbardziej uniwersalna i funkcjonalna bielizna. PRO ZERO może być używana w przypadku niemal każdego rodzaju wysiłku fizycznego w umiarkowanych i niskich temperaturach. Kolarstwo, biegi, biegi narciarskie, piłka nożna, jeździectwo, marsze, wioślarstwo, to tylko przykłady dyscyplin, w których PRO ZERO znakomicie się sprawdza. Kolekcja bielizny termoaktywnej Craft obejmuje także PRO ZERO WINDSTOPPER do zastosowań w warunkach wietrznych.

Właściwości:
- utrzymuje poczucie suchości i wygody w czasie wysiłku fizycznego;
- miękka i bardzo elastyczna tkanina;
- gładkie szwy zapewniające maksymalną wygodę. 

4. PRO WARM

Gdy na dworze jest zimno, a Tobie marzy się intensywny marsz, bieganie na nartach, zjazd ze stoku lub wędkowanie, załóż bieliznę termoaktywną PRO WARM - gwarantuje dodatkowe ciepło i wygodę.

Właściwości:
- strefy klimatyczne utrzymują ciało w suchym i ciepłym, gdy jest to najbardziej potrzebne;
- lekka;
- neutralizacja nieprzyjemnego zapachu.ZOBACZ PRODUKTY