Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Wszystko o plecakach miejskich. Nasz poradnik

Plecak miejski przeznaczony jest do użytkowania na co dzień. Doskonale sprawdzi się w środkach komunikacji miejskiej, pomieści rzeczy potrzebne do pracy, na uczelnię ale dobrze spisze się także na krótkich turystycznych wycieczkach i to nie tylko po mieście. Plecak taki powinien być jak najbardziej funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Jednak wybór modelu, jak zwykle zależy od potrzeb posiadacza plecaka. Jedna osoba będzie potrzebowała przegrody na laptop, komuś innemu może bardziej zależeć na odpowiednich zabezpieczeniach zawartości plecaka albo modnym designie. 
Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru plecaka miejskiego? Które elementy podniosą jego funkcjonalność i komfort użytkowania? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

plecak miejski


Pojemność plecaka miejskiego

Plecak używany na co dzień, nie musi posiadać dużej pojemności. Zazwyczaj wszystko co potrzebne do pracy czy na uczelnię zmieści się w plecaku 10-30 litrowym. 
 

System nośny

Plecaki miejskie maja mniej rozbudowane systemy nośne niż plecaki turystyczne. Dzięki temu same w sobie są od nich lżejsze. Pas biodrowy jest zazwyczaj węższy, czasami nawet go nie ma, podobnie jak pasa piersiowego. I choć przenoszona zawartość plecaka może trochę ważyć, to nie jest noszona na plecach przez cały dzień. Dlatego dobrze jest wybrać plecak z wygodnym i łatwym w obsłudze systemem regulacji. Oddychająca siateczka na pasach naramiennych czy odpowiedni system wentylacyjny w okolicy pleców na pewno podniosą komfort użytkowania plecaka. 
 

Dobra organizacja to podstawa

Dobra organizacja czyli optymalnie zorganizowane wnętrze plecaka. Na co dzień potrzebnych jest sporo drobiazgów - długopisy, telefon, portfel, dokumenty, wejściówki, chusteczki, napój, kurtka, przekąska - długo można by wymieniać. To wszystko musi się zmieścić w stosunkowo niedużym plecaku. Jego przestrzeń wewnętrzna musi być więc dobrze przemyślana i zorganizowana. Bardziej pojemna komora główna na większe rzeczy plus kieszonki na zamek, siateczkowe przegródki, organizery na długopisy, miejsce na napój czy telefon ? funkcjonalność plecaka przejawia się m.in. w tym, że to wszystko szybko i łatwo odnajdziemy bez wyjmowania jego całej zawartości.
 

Miejsce na elektronikę

Telefon, tablet, laptop - w dzisiejszych czasach chyba trudno wyobrazić sobie dzień bez jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego. Aby przenosić go bezpiecznie w plecaku, w miejscu, w którym nie będzie narażony na uszkodzenia, producenci plecaków miejskich wymyślili specjalne przegrody na sprzęt, wykonane z odpowiednio miękkich ale zarazem wytrzymałych materiałów. Niektóre modele posiadają kieszonkę na telefon umiejscowioną na pasie naramiennym plecaka ? dla wielu osób to bardzo wygodne rozwiązanie.  
 

Pokrowiec przeciwdeszczowy

Choć plecaki miejskie są najczęściej wykonane z odpornych na wilgoć materiałów, czasami może przydać się dodatkowy pokrowiec przeciwdeszczowy. Gdy zdarzy się nam przemierzać drogę do pracy czy na uczelnię w strugach ulewnego deszczu, pokrowiec przeciwdeszczowy jeszcze lepiej ochroni podręczniki oraz całą zawartość plecaka przed zamoczeniem.


Co jeszcze jest ważne w plecaku miejskim?

Istnieje sporo różnych elementów plecaków miejskich, które mogą okazać się przydatne. Wszystko zależy od potrzeb właściciela plecaka. Oprócz tych wymienionych wyżej są to także m.in.:
  •  rączka do przenoszenia plecaka
  • wytrzymały i odporny na przecieranie spód plecaka
  • otwór na słuchawki
  • naszywka na dane właściciela ( pomoże szybciej odszukać właściciela w razie zagubienia plecaka)
  • ograniczona do minimum ilość różnego rodzaju troczków, które mogłyby przeszkadzać w codziennym użytkowaniu
  • zapięcia, które otworzymy zimową porą nawet w rękawiczkach
  • dobra jakość szwów i zamków
  • przegrody czy kieszenie na dokumenty i karty wykonane z materiału, który blokuje transmisje i uniemożliwia zeskanowanie zbliżeniowe danych na nich zawartych

Plecaki miejskie na Ceneria.pl

Arc'teryx, Jack Wolfskin, Pacsafe, Patagonia, Lowe Alpine czy The North Face to tylko niektórzy z uznanych producentów plecaków miejskich, których duży wybór znajdziesz w Ceneria.pl. Odpowiedni dla Twoich potrzeb model plecaka wyszukasz dzięki zaznaczeniu w wyszukiwarce preferowanej przez Ciebie pojemności plecaka oraz zakresu cen. Szeroki wybór fasonów i kolorów sprawia, że model dla siebie znajdą tu także nastolatki zwracające często większą uwagę na modny design, podkreślający ich indywidualny styl. Na Ceneria.pl bez problemu znajdziesz odpowiedni dla siebie plecak miejski!

tekst: zespół Ceneria.pl
 
 


ZOBACZ PRODUKTY