Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Wybieramy narty skiturowe - poradnik

Skitur jest w naszym kraju coraz popularniejszy. To wyjątkowe połączenie turystyki górskiej i narciarstwa, które zapewnia moc wrażeń. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, potrzebne Ci będą jednak specjalistyczne narty skiturowe, a także wiązania i buty. Sprawdź, jaki sprzęt skiturowy jest godny polecenia – dowiesz się tego z naszego poradnika.
 

Czym jest narciarstwo skiturowe?

Narciarstwo skiturowe jest idealną propozycją dla tych, którzy poszukują nowych wyzwań podczas wypraw w góry. Istotą tej dyscypliny jest porzucenie wyznaczonych tras i wyciągów, by wyruszyć w wędrówkę po nieodkrytych szlakach. Zaopatrzony w specjalne narty skiturowe oraz pozostałe elementy osprzętu przystosowane do tej aktywności, możesz odkrywać nowe miejsca, świetnie się przy tym bawiąc. Wystarczy wybrać sobie szczyt, przełęcz lub inne ciekawe miejsce i udać się tam piechotą, po czym zjechać po miękkim puchu. To aktywność przeznaczona dla wszystkich tych, którzy lubią przygody i pewnie czują się na nartach zjazdowych.

Jakie powinny być narty skiturowe?

Na pierwszy rzut oka narty skiturowe trudno odróżnić od zwyczajnych zjazdowych. Są jednak lżejsze i miększe, dzięki czemu idealnie sprawdzają się podczas jazdy w świeżym puchu, a także podczas podchodzenia pod górę. Popularne narty skiturowe Dynafit, które oferuje sklep nartywarszawa.pl, występują w wielu wariantach dedykowanych miłośnikom różnych odmian tej dyscypliny. Różni je m.in. szerokość – te najwęższe są przeznaczone dla miłośników podbiegania pod górę, a najszersze świetnie nadają się do freeride’u, czyli zjazdów po całkowicie dziewiczych stokach. Narciarstwo skiturowe wymaga też starannej i solidnej konstrukcji desek, tak aby poradziły sobie w każdych warunkach.

Narty Dynafit – najlepsze do skituru

Narty Dynafit to najwyższa półka sprzętu do skituru. Marka jest pionierem w zakresie wprowadzania tego typu desek na rynek i oferuje najbardziej dopracowane konstrukcje. Narty skiturowe Dynafit cieszą się najlepszymi opiniami użytkowników, a jednocześnie są najbardziej zróżnicowane. Co prawda obecnie znajdziemy tego rodzaju deski w ofercie każdej marki narciarskiej, jednak to Dynafit produkuje najwięcej modeli o zróżnicowanych parametrach.

Niezawodne narty Dynafit Speedfit

Jeśli chcesz spróbować swoich sił poza trasą, świetnym modelem będą np. narty Dynafit Speedfit. To model bardzo uniwersalny, który pozwala zarówno na wygodne i szybkie podchodzenie pod górę, jak i komfortowy, pełen emocji zjazd. Ten model nart Dynafit nadaje się nawet dla niedoświadczonych skiturowców, ponieważ łatwo się prowadzi. Każdy rozmiar jest indywidualnie profilowany i talkowany, by zapewnić narciarzom najlepsze możliwe parametry. Dobra opinia o nartach skiturowych Dynafit nie wzięła się znikąd – przekonasz się o tym, wybierając ten model.

Nie tylko narty – czego jeszcze potrzebujesz na wyprawę skiturową?

Wybrałeś już swoje nowe narty skiturowe Dynafit? Nie zapomnij o pozostałych elementach oprzyrządowania, w które powinieneś się zaopatrzyć, zanim pojedziesz w góry. Bardzo istotne jest zastosowanie specjalnych wiązań oraz butów, które będą się nadawały zarówno do podejść, jak i zjazdów. Ponadto na spód nart należy przykleić tzw. foki, czyli pasy z tworzywa niwelujące ślizganie się desek podczas podchodzenia. Przydadzą się też specjalne kijki, a na trudniejsze wyprawy także czekan czy raki. Dopiero tak przygotowany możesz wyruszyć poza trasę, by cieszyć się nowymi przygodami narciarskimi!

 

artykuł partnera serwisuZOBACZ PRODUKTY