Ceneria.pl   |   Testeria   |   Turystyka • trekking • wspinaczka   |   Rowery i sprzęt rowerowy   |   Sprzęt narciarski i odzież narciarska   |   Sport i rekreacja
Ceneria logo

Strona główna   »  
Testeria   »  

Wybierasz się w góry? Wybierz raczki turystyczne, niech nie zaskoczą Cię zaśnieżone czy oblodzone szlaki!

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ludzie wolą wydać kilka tysięcy na nowy telefon, zamiast zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo podczas wyjścia w góry. Dlaczego tak mało osób sprawdza prognozy pogody, warunki, uwzględnia porę roku? Czasami naprawdę nie trzeba dużo sprzętu i worka pieniędzy, aby zapobiec wypadkom podczas wycieczki. Zapraszamy do lektury, która zaoszczędzi Wam wstydu z bycia tym nieprzygotowany....

 


Zima zaskoczyła turystów!

 Co rok to samo. Przychodzi jesień, ludzie wykorzystują resztki urlopu, wybierają się w góry i co? Oczywiście są zaskoczeni tym, że w nocy spadł śnieg, a na szlakach jest lód. Naturalnie skoro już spędzili kilka godzin w samochodzie i korkach, wydali pieniądze na nocleg i tak idą na szlak. Wkładają swoje buty, które jak zapewnił sprzedawca, dadzą radę w każdych warunkach. Niestety, nikt, mówiąc o tym, nie bierze pod uwagę lodu! Na lodzie, jedyne co może nam zapewnić przyczepność to kolce.


A może być inaczej. Wystarczy przed wycieczką przemyśleć swój ekwipunek i wyposażyć się w raczki turystyczne. Kupujesz je raz i masz na lata, a wydatek rzędu ponad stu złotych nie zrujnuje niczyjego budżetu.


Czym właściwie są raczki w góry ? W największym uproszczeniu są to dodatkowe kolce długości ok. 1,5 cm, które połączone są łańcuchem. Naturalnie montowane są one na podeszwie, zapewniając przyczepność. Całość utrzymywana jest na bucie za wykonanej z grubej gumy. Dodatkowe zabezpieczanie stanowi pasek zapiany na rzep.


Jak wybrać dobre raczki turystyczne?

Jako pasjonaci turystyki górskiej, jak i gór tych większych i mniejszych, na pewnym etapie zauważyliśmy, że większość produktów wymaga pewnych kompromisów. Dlatego też zmęczeni tym faktem, postanowiliśmy wypuścić własne raczki turystyczne.


Zebraliśmy wszystkie doświadczenia te dobre i złe i tak oto powstał produkt, z którego jesteśmy dumni i samy używamy na co dzień, gdy warunki tego wymagają. Zacznijmy od najważniejszej części, czyli kolców i spodu. W naszych raczkach znajduje się ich aż 11. Wykonane są z wysokiej jakości, odpornej na zużycie stali nierdzewnej. Dodatkowy mechanizm zapobiega zbieraniu się śniegu i ułatwia chodzenie w nich.


Górna część, którą zakładamy na buta. Została wykonana z zachowującej elastyczność nawet w niskich temperaturach, odpornej na działanie soli, grubej gumy. Dzięki temu, uzbrojenie obuwia jest szybkie i łatwe.


Na uwagę zasługuje fakt, że nasze lekkie raczki turystyczne na lód można używać zarówno z wysokimi, jak i niskimi modelami butów turystycznych. Kluczowy jest tutaj dobór właściwego rozmiaru, wybierać możemy spośród czterech wariantów. Każdy z nich pokrywa zakres trzech rozmiarów buta. Nauczeni doświadczeniem, wyposażyliśmy nasze nakładki na buty turystyczne w dodatkowy pasek zapiany na rzep. Gwarantuje on właściwe ułożenie i eliminuje możliwość zsunięcia się ich z buta.

 Wiemy, że raczki turystyczne sporą część swoje życia spędzają w plecaku. Dołączony do zestawu pokrowiec, ułatwia transport i przechowywanie. Ponadto, zapobiega uszkodzeniu pozostałego ekwipunku umieszczonego w plecaku turystycznym.

 

Przygotuj się, zima nadchodzi!

Jak już wspominaliśmy, pragnąc dostarczać produkty najwyżej jakość, postanowiliśmy stworzyć własną markę i produkt. Tylko tak możemy mieć pewność, że oferowane przez nas akcesoria spełniają stawiane im wymagania. Tak oto powstały raczki turystyczne Ice Gripper marki Mountain is Easy. Polecamy zakup, póki jeszcze sezon zimowy nie rozpędził się na dobre. Im później tym trudnej o dostępność, natomiast jesienna cena jest również atrakcyjniejsza.

 

 

artykuł sponsorowany